Cooler Master Elite 130 ve EVGA GTX750Ti sesli fan problemi

The FTW card naturally will be a bit louder than the standard SC version.

A couple of reasons, mainly it is 2 fans vs 1, but also the GPU consumes more power (with additional 6pin power) for overclocking.

The fans on the card are controlled via voltage, (not PWM) so there is a minimum voltage the fans can operate at, this is around 1800RPM.

If noise level is the primary concern, I would recommend getting the standard SC (small board).

FTW modelin Sc versiyonuna göre biraz daha sesli olması normaldir
Ftw'de 2 Sc'de 1 fan olması ana sebeplerdendir. FTW modeli daha fazla güç istemektedir. 6 pinlik fazladan güç girişi varmış overclok için.
Fanları voltaj ile kontrol edilmekteymiş. Minimum voltajda 1800Rpm hızında çalışıyorlarmış ( %42)
Sessizlik istiyosanız gidin Sc versiyonunu alın beni daha fazla yormayın hadi baş baş. :)p)

Forumda insanlar kendi soğutma sistemlerini yapmışlar gürültüden. :D

Evet ben de aynısını 8800GTS'ime yapmıştım, gürültüsünden değil çok ısınmasından. Ama bu yeni kart kıyamam tabi :D

Dosya Ekleri

• JddEQQ.jpg
    JddEQQ.jpg
    271,9 KB · Görüntüleme: 288
Bugün farkettim ki ekran kartının 2 fanından birisi "sssssss" sesini çıkartıyor. Fan devri gürültü çıkaracak seviyede değil ama fanların birinden "ssssss" diye ses geliyor işte. Bir de ızgarasında bir parça kırıldı. O kadar ince yapmışlar ki çıtır çıtır kırılıyor.

İade şansın varsa iade et bence. Hem o kadar para ver hemde gürültü çek.

Neden böyle oldu bilmiyorum, açılmamış jelatinli kutusan açmıştım :( Sistemde şu an 2 sorunum var. Biri Cooler Master Seidon 120V'nin anakarta monte etme aparatları yalama oldu, ne sonuna kadar sıkabiliyorum ne de sökebiliyorum boşa dönüyor uzun vidalar. Cooler Master Türkiye'ye mail attım cevap vermediler, Cooler Master Hollanda ofisine mail attım adresini yaz yeni vidalar gönderelim demişler. Ama yine de eskilerini sökemiyorum. Soğutucuyu Vatan'dan almadım Vatan'a götürsem eski yalama olmuş vidaları söküp yeni vereceğim vidaları takarlar mı bilmiyorum. Ekran kartının da basit bir çözümü yok mudur, EVGA forumlarında sesi videoya çekip dinletsem mi?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı