Cooler Master G750M 4 Pin Kablo Sorunu, 24 Pin kablodaki boşluk

Kn£X

Hectopat
Anakartın 24 pinlik güç girişinden hariç anakarta bağlanması gereken güç kablosu yeni aldığım power supply de 8 pin çıkışı var. Ama benim anakartın girişi 4 pin nasıl yapabilirim? Lütfen yardım edin.

• Anakartım: Msi G41m-P33
  • Yeni Aldığım PSU Cooler Master G750M

Son düzenleyen: Moderatör:
Büyük ihtimal yanlış sakın deneme ama ekran kartlarında da pin girişi olur veya ona benzer bir giriş olur galiba oraya takılıyor ama dediğim gibi lafıma güvenme pek bilgim yok bu konu da . Kesin çözüm için PC ' den iyi anlayan birine git . Anakarta 4 taksan da olur belki . Ama deneme .

Youtube gibi video barındırma sitelerinden power supply nasıl monte edilir diye vs. aratıp bakabilirsin ama bence riske atmaya değmez . 25 km de az değil . Sana kalmış .

@Kn£X öncelikle merhabalar. Aynı sorun benim Zalman ZM500-LE'de de başıma gelmişti. Fakat kitapçığı açıp baktığım zaman o 8 pin kablonun ortadan ittirince 4-4 olmak üzere 2 tane ayrı pin'e ayrıldığını gördüm. Benim yaptığımı sizde deneyebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartın üzerinde 4 pin girişinde şekillere dikkat et ordan anlarsın takıcağın yeri. Yani bir sokette hepsi köşeli diğer sokette 2 tane köşeleri yuvarlak olması lazım.

@abdz07 Şuanlık herhangi bir sorununu görmedim. Zaten 120-130TL civarlarında veya 500Watt olarak bunun kadar iyi bir PSU yok 12volt kanalından 444watt veriyor ki bu bayağı yüksek oluyor alacak olursanız öneririm.(Not: Fan'ı o kadar sessiz ki pc'nin çalışıp çalışmadığını zor anlıyorum.)
Teşekkür ederim ya bunu ya da corsair 200r alacağım (vs550 ile).

Cpu girişi 4+4 pin şeklinde arkadaşın dediği gibi çekince ayrılıyor bu konuda sorun yok. Bağlantıyı doğru yaptığımdan da eminim akşam bi arkadaşımın amd li sisteminde denedim onda sorunsuz çalıştı. Sonra kapanmadan il merkezindeki Vatan Bilgisayar mağazasına götürdüm onlarda sorunun nerden kaynaklandığını anlayamadı ve ürünü geri almak da istemediler. Benim dikkatimi birşey çekti benim eski psu ile yeni psu'nun anakart güç girişlerini karşılaştırdığımda eski psu 24 pin iken, yeni aldığım psu da 20 inci pinin olduğu yerin boş olduğunu farkettim. Ürünü (CM G750M) 309 TL'ye aldım ve şuan mağdur durumdayım.

Dediğiniz 20. pin hepsinde boştur. Güç kaynağını çıkartıp bir molex güç girişine fan takınız.Sonra o 24 pin güç girişinde yeşil ve siyah kabloları birleştiriniz. (Bu kablolar power anahtarı vazifesi yapar.) Fan çalışırsa güç kaynağı çalışıyordur. Sorununuz anakarttada olabilir. Bu olasılığı düşünmenizde fayda var.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı