Cooler Master Güç kaynağı ekran kartı güç pine zarar verdi

cellman3092

Decapat
Daha fazla  
Cooler Master 650W 80 Plus güç kaynağım ekran kartımın güç konnektörü pinlerinden birine zarar verdi. Fotoğrafları aşağıda paylaştım. Oyunlarda ekran kartı güç kullanımı aniden %0'a kadar düşüyor. Sıcaklık testleri normal ama ekran kartımın beyaz ışığı yanıp sönüyor. Bu durum ekran kartıma ne kadar zarar vermiştir? Sistemi İtopya ile satın aldım.

Dosya Ekleri

• IMG_20210426_223632.jpg
    IMG_20210426_223632.jpg
    132,8 KB · Görüntüleme: 52
  • IMG_20210426_222237.jpg
    IMG_20210426_222237.jpg
    94,3 KB · Görüntüleme: 42
Son düzenleyen: Moderatör:
Ütopya ile konuşun durumu anlatın onlar yardımcı olmaz ise güç kaynağının garantisi varsa Cooler Master'ın destek ekibi ile iletişime geçin. Sistemi bu şekilde kullanmayın, muhtemelen Ütopya değişim yapar ya da güç kaynağının garantisi varsa Cooler Master zararınızı karşılar. Geçmiş olsun.

Ütopya ile konuşun durumu anlatın onlar yardımcı olmaz ise güç kaynağının garantisi varsa Cooler Master'ın destek ekibi ile iletişime geçin. Sistemi bu şekilde kullanmayın, muhtemelen ütopya değişim yapar ya da güç kaynağının garantisi varsa Cooler Master zararınızı karşılar. Geçmiş olsun.

Güç kaynağının içini açtım. PCI -e girişlerinde hafif kararma vardı. İçini açmam sizce kötümü oldu?

Güç kaynağının içini açman kötü olmuş garanti var ise artık garanti dışı kaldı. Keşke yapmasaydın Cooler Master'ın destek ekibine durumu anlatıp zararını karşılanmasını sağlardın.

Ekran kartının garantisine zarar verir mi bilmiyorum ama o güç kaynağını kullanma. Ekran kartına düzgün güç veremiyor o yüzden beyaz ışık yanıp sönüyor.

150 Watt TDP gördüm kartı orası sense pinidir erimesi normal değildir PSU da sorun olabilir ama kart çalışır sorunsuz ama başka PSU ile deneyin.

Evet kart çalışıyor. Seasonic focus 650W ile yarın kartı test edeceğim. Fakat PSU açmam kartın garantisini etkiler mi? PSU'yu açmam başıma dert açar mı?

Ekran kartının garantisine zarar verir mi bilmiyorum ama o güç kaynağını kullanma. Ekran kartına düzgün güç veremiyor o yüzden beyaz ışık yanıp sönüyor.

Güç kaynağını söktüğüm için kullanamam. Seasonic focus güç kaynağı ile yarın test edeceğim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı