Cooler Master HTK-002 vs Cooler Master mgx-ZOSG-N15M-R2

326001

Kilopat
Makaleler
4
Bu 2 ürünü de sipariş verdim. Birini kardeşime, birini kendime aldım. Tek merak ettiğim, 6 yıldır hiç termal macun sürülmemiş olan yedek bilgisayarıma attıklarımdan 160 TL olanı sürsem kaç dereceye düşer. Diğerini sürsem kaç dereceye düşer. 110 derece görüyor.

HTK-002 iyi değil, 160 TL olan da bayağı kazık cidden. İptal edip 4 tane Arctic MX-4 alırsanız sizin için daha iyi olur.

160 TL olan bana biraz kazık gibi geldi. Arctis Mx-4 alınabilirdi bu fiyatlarda, bol bol.
Bir konu geçmişti. o zaman sormuştum. Arkadaşlar önerince direkt siparişi verdim.😕
Peki diğer kardeşime aldığım hiç sıcaklık düşürmez mi? Ona da hiç termal macun sürmedik. O da maksimum 105 derece görüp, kapanıyor.
HTK-002 iyi değil, 160 TL olan da bayağı kazık cidden. İptal edip 4 tane Arctic MX-4 alırsanız sizin için daha iyi olur.
Kargoya verilmiş bile. 😕

@326001 "iyi" diyebileceğimiz 30-40 TL'lik bir termal macun sıcaklığı ne kadar düşürecekse 160 TL olan da aynı işi görecektir. Onun görevi yalnızca soğutucu ile işlemci arasında ince bir tabaka olarak durmak, macun çok kötü olmadığı veya yanlış sürülmediği sürece sonuç aynı olur.

Onu kardeşime sorup almıştım. Hiç mi sıcaklığını düşürmez?
GTX 1050 Ti için kullanmıştım. Sıcaklık alakasız biçimde sıçrayarak artıyordu ve 75-80 civarına dayanıyordu. Frekans temelin altına bile düşüyordu.

Yerine Mastergel Pro aldım. Gayet güzel ve sıcaklık nadiren 65 dereceyi geçiyor. Bunu yaparken boost clock aynı kalıyor.

Devasa fark oldu.

@326001 "iyi" diyebileceğimiz 30-40 TL'lik bir termal macun sıcaklığı ne kadar düşürecekse 160 TL olan da aynı işi görecektir. Onun görevi yalnızca soğutucu ile işlemci arasında ince bir tabaka olarak durmak, macun çok kötü olmadığı veya yanlış sürülmediği sürece sonuç aynı olur.
Nasıl süreceğim hala emin değilim. Yayma kartı ile gelecekmiş, 2 üründe. İşlemcinin ortasına ne kadar sıkıp yayayım?
GTX 1050 Ti için kullanmıştım. Sıcaklık alakasız biçimde sıçrayarak artıyordu ve 75-80 civarına dayanıyordu. Frekans temelin altına bile düşüyordu.

Yerine Mastergel Pro aldım. Gayet güzel ve sıcaklık nadiren 65 dereceyi geçiyor. Bunu yaparken boost clock aynı kalıyor.

Devasa fark oldu.
Deme be hocam. Kardeşimle papaz olacağız desene.
Onun bilgisayarına da 5 seneden beri sürmedik. Hiç fark yaratmaz mı?

Fikirlerinize katılmıyorum. İletim katsayısı 0.8 olan ile 8 olanın arasında devasa fark oluyor.

Geri
Yukarı