Cooler Master Hyper 103 nasıldır?

Cryptic

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Electronic Hardware Design Engineer
Arkadaşlar kasa içinde çok yer kapladığından devasa soğutucuları sevmiyorum. O yüzden, ilerde toplamak istediğim sistem(Zalman Z3 plus kasa ve FX 8350 işlemci) için bu soğutucu uygun geldi bana. Kendinden mavi lede sahip olması da artı cidden.

Cooler Master: Hyper 103
Cooler Master Hyper 103 Lga 775/1150/1155/1156/1366/2011 & Am2/Am3/Fm1/Fm2 İşlemçi Soğutucu - Vatan Bilgisayar

Soğutması ve çıkardığı ses nasıldır? Daha iyi bir alternatif var mıdır? Yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

İyi bir ürün tercih etmişsiniz. Bir arkadaşıma satın almıştık Hyper 103. Arkadaşımın işlemcisi FX 6300 idi ve fan hiçbir zaman tam devirde çalışmıyordu tüm yükte dahi. Zaten normal kullanımda sesini işitemiyorsunuz. Bütçeye göre iyi bir tercih yaptığınızı düşünüyorum. Tam fiyat belirtirseniz, daha iyi yardımcı olabilirim.

Teşekkürler yorumlar için öncelikle. Bu olmassa Hyper 212 Evo almayı düşünüyordum. Zaten fiyat çok farklı değil. 212'de ısı borusu sayısı daha fazla ve tarak sayısı da oldukça fazla, ama boyutu yüzünden sıcak bakmıyorum. Performansları yakınsa bu iki soğutucunun Hyper 103 almak benim için daha iyi açıkcası.

Son düzenleme:
Bütçeyi biraz daha artırıp CM Hyper 212X modelini almanızı öneririm.

103 modeli daha küçük olabilir ancak sen bu soğutucuyu alıyorsan bir sebebi olmalı. Sessizlik istiyorsan daha büyük bir soğutucu blok ve daha büyük bir işlemci fanına ihtiyaç duyarsın.
Zaten Hyper 212X ısınmayacağı için fanın yüksek devirde dönmesine ihtiyaç bile kalmayacaktır. Hyper 212X al ve ömür boyu rahat et diyorum.

212X modelini önerme sebebimiz üzerinde gelen fanın EVO modeline göre daha iyi olmasından kaynaklanıyor. Siz yalnızca dB değerine bakıyorsunuz, RPM ve CFM değerlerinde farklılıklar var.
Yinede birbiri ile aynı soğutucular desem çok doğru bir söz söylemiş olurum.

212X'in fanı aynı gürültü seviyesini sağlarken daha yüksek RPM değeri ve doğal olarak daha yüksek CFM değerlerine çıkabiliyor.
Sistemi Prime95 ile yük testine sokarsanız 212X'in biraz olsun avantajını görürsünüz bu bağlamda.

Yinede standart bir kullanımda, voltajlı OC dahi yapılmış olsa bir fark yaratmayacaktır. Çünkü soğutucu blok gerçekten çok iyi ikisinde de. İşlemci zaten ısınmayacağı için 212X'in fanının da bir önemi kalmıyor açıkçası :)

Bu yüzden alabiliyorsanız X alın, alamıyorsanız gönül rahatlığı ile EVO alın diyoruz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı