Çözüldü Cooler Master Hyper 212 EVO AMD Sistemde Fan Nereye Bakmalı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Konuyu açan arkadaşa sesleniyorum : Eğer AMD bir sistem kullanıyorsan ve fanın yukarıdan aşağı doğru hava üflüyorsa onu tam tersi şekilde tak.
Yani aşağıdan yukarı hava versin. Üst panele doğru hava üflesin.
jdhp4.jpg

Aynen boyle takılı hocam, tamamdır. Ekran kartına doğru benımkının fanı uflemesi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konuyu açan arkadaşa sesleniyorum : Eğer AMD bir sistem kullanıyorsan ve fanın yukarıdan aşağı doğru hava üflüyorsa onu tam tersi şekilde tak.
Yani aşağıdan yukarı hava versin. Üst panele doğru hava üflesin.Eki Görüntüle 33471
Bende tam tersi şekilde. Zira üstteki fanlar da içeri hava üflüyor. Gerçi soğutucunun bloklara ulaşana kadar hava 3 adet fandan çok hızlı bir şekilde geçip bloğun arkasındaki fanla yine hızla dışarı atılıyor. Böylece blok çok daha hızlı şekilde soğutulup serin kalıyor. Ekran kartıyla ısınan hava da çıkan havayla birleşip arka egzozdan çıkıyor.

Bende tam tersi şekilde. Zira üstteki fanlar da içeri hava üflüyor. Gerçi soğutucunun bloklara ulaşana kadar hava 3 adet fandan çok hızlı bir şekilde geçip bloğun arkasındaki fanla yine hızla dışarı atılıyor. Böylece blok çok daha hızlı şekilde soğutulup serin kalıyor. Ekran kartıyla ısınan hava da çıkan havayla birleşip arka egzozdan çıkıyor.
İşlemci soğutucusunun fanından bahsediyorum, üst panel ile ilgili bir muhabbet açılmadı. :)

İşlemci soğutucusunun fanından bahsediyorum, üst panel ile ilgili bir muhabbet açılmadı. :)
Eğer benim gibi yapıyorsa CPU Fan'ın aşağı da değil yukarı da olması gerekli diye demiştim. Neyse, zaten arkadaşımız senin kasada ki gibi kullanıyormuş. O yüzden sıkıntı yok, konu kilit. :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı