Cooler Master Hyper 212 Evo RAM Slotlarını Kapatır mı?

Madnesss

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, i5 4690k işlemci kullanmaktayım, anakartım msi z97 gaming 5. Sistemi yeni toplamıştım ve soğutucu alamamıştım, stok fanla kullanmaktayım işlemcimi, oyunda 74 dereceyi gördüğüm oldu ve acilen bir soğutucu almam gerektiğini anladım ve bütçeme uygun hyper 212 evo var fakat onla alakalı da şunu öğrenmem gerekiyor, bu anakartta RAM slotlarını engelleme gibi bir durumu var mı? Şu anda 2*4 RAM kullanmaktayım ve yaz sonrası 2*4 RAM daha eklemeyi düşünüyordum fakat bu soğutucu RAM slotlarını kapatıyorsa almaktan vazgeçeceğim. Bilgisi olanlar aydınlatırsa memnun olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Varsayılan hızda kullanmaktayım hocam, soğutucu olmadan yapmayı düşünmüyordum zaten ama ram slotu konusu kafama takıldı onu netliğe kavuşturmam lazım.

33. dakikaya gel etmiyor gibi :

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

33. dakikaya gel etmiyor gibi :

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çalıştığım kurumda youtube kısıtlı olduğundan şuan görüntüleyemiyorum, akşam eve geçince inceleyeyim ona göre yarın veririm siparişi artık. Teşekkür ederim link için. Peki bu arada hyper 212 evo iyi bir seçimmidir, bütçem onu alcak civarlarda şuanda, sistemi yeni topladığımdan bütçeyi tükettik, bir de hdd almam gerekecek o yüzden daha yukarlara çıkamıyorum.

Çalıştığım kurumda youtube kısıtlı olduğundan şuan görüntüleyemiyorum, akşam eve geçince inceleyeyim ona göre yarın veririm siparişi artık. Teşekkür ederim link için. Peki bu arada hyper 212 evo iyi bir seçimmidir, bütçem onu alcak civarlarda şuanda, sistemi yeni topladığımdan bütçeyi tükettik, bir de hdd almam gerekecek o yüzden daha yukarlara çıkamıyorum.
Ben hiç kullanmadım ama takip ettiğim kadarıyla çok iyi zira bu fiyat civarında hep bu ürün tavsiye ediliyor.

cm212.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Doğru montaj yapıldığında işlemci soketine en yakın RAM slotunu kapatmakta. Ancak bu bir sorun teşkil etmemekte zira çoğu anakartın dual channel slotları 2 ve 4.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı