Cooler master hyper 212 evo sıcaklık değerleri

Makaleler
13
Arkadaşlar Cooler master hyper 212 evo aldım. İntel fanı varken 39 dereceydi. Ancak hyper 212 evo'yu taktığımda yine aynı 39 derecede ne yükseliyor ne alçalıyor. Sizce normal mi?

39 derecede diyorsunuz. Bu sıcaklık bilgisayarınızı ilk açtığınızdaki sıcaklık mı ? Belirli aralıklarla sıcaklıklara baktınız mı ?

Fanı yeterince iyi vidaladınız mı? Ek olarak Hyper 212 gibi soğutuclar genelde yük altında çok daha etkili olur. Boşta 500 RPM'de çalışır.
Dün Bios ayarlarına baktım 25 derece görünüyor. Everest ultımate programında 39 görünüyordu. Everesti silip yerine AIDA64 kurdum. CPU: 25, CPU 1: 39 ve CPU 2:39 derece görünüyor. Ancak bilgisayarı ilk açtığımda Bios 'a girdiğimde CPU case fan bölümü 570-590 RPM 'de geziyor ve kırmızı renkte. Daha sonra birkaç dakika beklediğimde beyaz renge dönüp 625-635 RPM arasında dolaşıyor. Bu durum normal mi?

Dostum gayet normal bence herşey. Sen aradaki farkı görmek istiyorsan işlemciyi %100 değere getir ve sonra sıcaklık değerlerine bak. O zaman anlaşılır akla kara ;)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı