Cooler Master Hyper 212 işlemci soğutucuya fan ekleme

denizmk

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar Cooler Master Hyper 212 Black Edition kule tipi işlemci soğutucu kullanıyorum. Soğutucu bana geldiğinde tak fanı vardı. Soğutucudan memnunum fakat ikinci fanı mümkünse takmak istiyorum. Soğutucum 120mm. Aynı şekilde 120mm kasa fanı alıp takmam mümkün mü? Soğutucunun fotoğrafını da ekledim. Kule kısmı simetrik yani iki yanına da fan takılabiliyor. Kasa fanı takabilir miyim diğer simetrik kısma?

Dosya Ekleri

• 18B4F395-EB0F-4C02-A2C6-16DDA77727B3.png
    18B4F395-EB0F-4C02-A2C6-16DDA77727B3.png
    257,5 KB · Görüntüleme: 60
Arkadaşlar Cooler Master Hyper 212 Black Edition kule tipi işlemci soğutucu kullanıyorum. Soğutucu bana geldiğinde tak fanı vardı. Soğutucudan memnunum fakat ikinci fanı mümkünse takmak istiyorum. Soğutucum 120mm. Aynı şekilde 120mm kasa fanı alıp takmam mümkün mü? Soğutucunun fotoğrafını da ekledim. Kule kısmı simetrik yani iki yanına da fan takılabiliyor. Kasa fanı takabilir miyim diğer simetrik kısma?

Sanırım bu fandan kullanıyor sizin soğutucunuz. Ancak bana düşük performanslı fanlar gibi geldi (CFM değeri, RPM değeri vs). İsterseniz bu fandan takın, ya da...

Şu anda soğutucuda kullandığınız fanı satarak bu fandan iyi tane alın. Gerçekten performanslı ve iyi fanlardır. Soğutma performansını arttıracaktır. Ayrıca sessiz fanlar.

@kino sizi de davet edeyim buraya hazır sizin kullandığınız fanların konusu açılmışken :)

Cooler Master Silencio fena görünmüyor ama P12'nin PST özelliği var. Fanları birbirine bağlayıp CPU yuvasından aynı hızdan çalıştırma imkanı var. Yalnız Hyper 212 kutusundan ekstra klipsler çıktı mı ikinci bir tanı takabilmek için?

Bildiğim kadarı ile kutu içeriğinden çıkıyor hocam ikinci klips. Eğer kaybetmediyse olması lazım.

Cooler Master Silencio fena görünmüyor ama P12'nin PST özelliği var. Fanları birbirine bağlayıp CPU yuvasından aynı hızdan çalıştırma imkanı var. Yalnız Hyper 212 kutusundan ekstra klipsler çıktı mı ikinci bir tanı takabilmek için?
Evet hocam ikinci klips seti çıktı

Evet hocam ikinci klips seti çıktı.

Arctic P12'yi şahsen kullanıyorum çok sessiz ve güzel fan tavsiye ederim. Elindeki fanın kablosunu P12'nin bu görseldeki sağ kısmına takıp, P12'yi de soldaki giriş ile anakarttaki CPU fan yuvasına takarsan eşit hızda beraber çalışırlar.

P12_PWM_PST_S06_black_transparent.jpg

Arctic P12'yi şahsen kullanıyorum çok sessiz ve güzel fan tavsiye ederim. Elindeki fanın kablosunu P12'nin bu görseldeki sağ kısmına takıp, P12'yi de soldaki giriş ile anakarttaki CPU fan yuvasına takarsan eşit hızda beraber çalışırlar.

Eki Görüntüle 1185024
Peki havayı birbirlerine doğru mu üflemeleri daha iyi olur yoksa ikisi de aynı yöne mi üflemeli? Yani ön taraftaki soğutucu kulesine üflerken arkadaki de öndeki fanın üflediğini arka taraftaki kasa fanına mı üflemeli?

Peki havayı birbirlerine doğru mu üflemeleri daha iyi olur yoksa ikisi de aynı yöne mi üflemeli? Yani ön taraftaki soğutucu kulesine üflerken arkadaki de öndeki fanın üflediğini arka taraftaki kasa fanına mı üflemeli?

Dediğiniz gibi ön kasa fanlarına yakın olan fan havayı kuleye doğru üflese, arkada kalan fan da egzoz fanına doğru üflese daha güzel olur. Daha hızlı bir hava tahliyesi sağlanır.

Dediğiniz gibi ön kasa fanlarına yakın olan fan havayı kuleye doğru üflese, arkada kalan fan da egzoz fanına doğru üflese daha güzel olur. Daha hızlı bir hava tahliyesi sağlanır.
Çok sağolun ve bi de son bir sorum olacak. Bendeki cooler master fan ve almamı önerdiğiniz arctic fanların beraber çalışmasında problem olur mu uyumsuzluk gibi? Ve bir de benim almış olduğum cooler master soğutucunun kutusundan pst kablosu çıkmıştı.

Yani ön taraftaki soğutucu kulesine üflerken arkadaki de öndeki fanın üflediğini arka taraftaki kasa fanına mı üflemeli?

Bu şekilde olacak. Öndeki fanın çektiği havayı arkadaki geriye itecek aksi halde sıcak hava ortada sıkışır.

Yeni konular

Geri
Yukarı