COOLER MASTER HYPER T4 veya THERMALTAKE CONTAC30

Kesinlikle Contac 30 u al. Eğer az daha veririm diyorsan Hyper 212 Evo al derim ama pek bi fark olacağını sanmıyorum. En ideali Contac 30. Bende kullanıyorum memnunum. Soğutucu belirttiğin kasana sığar ve sorunsuz monte edilir. Anakartını sökmen gerekiyor sadece o biraz uğraştırır.

Son düzenleyen: Moderatör:
@BilgisayarKurdu senin de galiba benim gibi RC K350 serisi bir kasan var. Benimki ısınıyor nasıl geçirebilirim ısınma sorununu biliyor musun ?

Yardımcı olmak yerine ters ters cevaplarla azarlamayın insanları, adam soruyor işte. Biliyorsanız cevaplayın. Sanki siz ana karnından itibaren biliyordunuz bu bilgileri, öğrenecek yavaş yavaş.

Şu boşluktan bahsediyorsun, öncelikle sorduğun sorularda sistemini yazarsan sizin için daha yararlı olur.
Alacağınız soğutucuyu anakarta monte edebilmek için arka tarafına bir plaket takmanız gerekiyorsa ve kasanınzda CPU için boşluk yok ise sıkıntı etmenize gerek yok.
Aşağıdaki kasa benim kasa, arkadaki plaket zaten demirin arkasına geçmiyor yani kalın bir şey değil. Anakartı çıkartıp monte edip tekrar takabilirsiniz.
Tabi her işlemci soğutucusu farklı farklı soket tiplerine göre farklı farklı montaj aparatları barındırır içerisinde. Biz gerekli olanlarını kullanırız.
Eğer takmanız gerekiyorsa takarsınız ki AMD bir sistemde Contac 30 kullanmak istiyorsanız takacaksınız bunu.
1.jpg

Sıkıntı sayılabilecek şey = Montaj aşamasının oldukça zahmetli geçecek olması.
Bi rck350'yi nasıl soğutabilirim fanlarla bi cevap verir misin?

Hayır, RC K350 model bir kasam yok. Nagas G6 kullanıyorum uzun zamandır. Şöyle bir bilgilendirme yapmadan geçmeyelim : Isınan şey kasa değildir, kasa içerisinde bulunan işlem birimleridir. Isının asıl kaynağı grafik ve merkezi işlem birimidir.
Ayriyeten bir kasadan sıcak hava çıkıyor olması kötü bir şey değildir, aksine bunun zaten böyle olması gerekir, sıcak havanın dışarı yönlendirilmesi gerekir.
İyi bir soğutucun ve yeni nesil, Twin Frozr veya DirectCU gibi soğutma sistemlerine sahip yeni nesil de birer ekran kartın varsa zaten sorun olmaz.

Hava sirkülasyonunu nasıl geliştirebilirim dersen fan ızgaralarına yeterli sayıda fan yerleştirmek olur cevabım. Ki K350 gayet yeterli bir kasa.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı