Cooler Master I71C nasıldır?

lengthok

Hectopat
Makaleler
5
Selamlar arkadaşlar, dün Cooler Master I71C hava soğutucusunu sipariş ettim. Henüz elime ulaşmadı ama birkaç sorum var. Şu an i74790 işlemcimi eski işlemcim olan i54460'ın stok fanı ile kullanıyorum. İşlemciyi en çok kullanan oyunlarda 75 derece oluyor maksimum. Fakat soğutucu kendini çok fazla yoruyor soğutmak için. Ben de kule tipi soğutucular biraz kaba durduğu için risk almayarak bu soğutucuyu sipariş ettim. İptal edip kule tipi mi almalıyım? Ne kadar performans farkı olur?

Selamlar arkadaşlar, dün Cooler Master I71C hava soğutucusunu sipariş ettim. Henüz elime ulaşmadı ama birkaç sorum var. Şu an i74790 işlemcimi eski işlemcim olan i54460'ın stok fanı ile kullanıyorum. İşlemciyi en çok kullanan oyunlarda 75 derece oluyor maksimum. Fakat soğutucu kendini çok fazla yoruyor soğutmak için. Ben de kule tipi soğutucular biraz kaba durduğu için risk almayarak bu soğutucuyu sipariş ettim. İptal edip kule tipi mi almalıyım? Ne kadar performans farkı olur?
Soğutma olarak pek fark olmayacaktır. Sadece stok soğutucuyu göre biraz daha sessiz çalışabilir.

Amacın işlemciyi iyi şekilde soğutmaksa bence öyle yapmalısın.

Sadece daha sessiz olsun ve RGB ile hoş dursun sıcaklık da 75 yerine de 70-72 derece civarında olsun yeter dersen bu soğutucu kalabilir.

İptal ettim ve SilverStone KR02 soğutucusunu sipariş ettim. RGB önemli değil zaten kasamın yan kapağı delikli cam değil. Teşekkür ederim desteğin için.

İptal ettim ve SilverStone KR02 soğutucusunu sipariş ettim. RGB önemli değil zaten kasamın yan kapağı delikli cam değil. Teşekkür ederim desteğin için.
Soğutucuya baktım ayrıntılı şekilde bakmasam da gayet iyi bir soğutucuya benziyor. Şimdiden hayırlı olsun 😀

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı