Cooler Master kasa fanının yönü

Flanqus

Kilopat
Daha fazla  
Herkese selam arkadaşlar, sizce bu fan yönleri doğru mu? Ben de önde 2 tane ve arkada 1 tane fan takılı, öndekilerin birini üstteki yere takmayı düşünüyorum ama yönüne karar veremedim. Sizce egzoz olarak mı takayım yoksa içeriye doğru üfleyecek şekilde mi?
Not: İşlemci fanım da kule tipi değil resmini aşağı koyarım. Önerilerinizi bekliyorum.

Dosya Ekleri

• cooler master kasa.png
    cooler master kasa.png
    188,1 KB · Görüntüleme: 77
  • fan.jpg
    fan.jpg
    29,4 KB · Görüntüleme: 72
Son düzenleyen: Moderatör:
Sıcaklık değerlerini paylaşırsanız daha rahat yardımcı olunabilir.
Fanımı bahsettiğim şekilde değiştirdim fakat değişen hiçbir şey olmadı. Önceden sistem boştayken Anakart 34, İşlemci 34 (Fan~1690 RPM), Ekran Kartı 33 derece, orta yükte ise Anakart 36, İşlemci 41 (Fan~1920 RPM), Ekran Kartı 37 derece idi. Değişen bir şey olmadı.
Arka ve üst fanlar dışarı, ön ve alt fanlar içeri üfleyecek şekilde olmalıdır.
Bu arada benim asıl amacım işlemcinin ısısını oldukça düşürüp işlemci soğutucusunun fanının hızını azaltıp sessizleştirmek.

Fanımı bahsettiğim şekilde değiştirdim fakat değişen hiçbir şey olmadı. Önceden sistem boştayken Anakart 34, İşlemci 34 (Fan~1690 RPM), Ekran Kartı 33 derece, orta yükte ise Anakart 36, İşlemci 41 (Fan~1920 RPM), Ekran Kartı 37 derece idi. Değişen bir şey olmadı.

Bu arada benim asıl amacım işlemcinin ısısını oldukça düşürüp işlemci soğutucusunun fanının hızını azaltıp sessizleştirmek.
Fanın hızını böyle düşürmeniz zor. Kule tipi 120mm fanlı soğutucuya geçerseniz sesi azaltırsınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı