Cooler Master Kasalarda Kampanya

İndirimler dolar kuruna göre fena değil. (3K'ya TD500 hariç)
Phanteks'i Allah katına çıkarmaya bence gerek yoktu, zamanında sıfır P500A (Ledsiz) vs 2. El 3 aylık kutulu faturalı garantili H500P Mesh ARGB arasında kalıp H500P almıştım.(ikisi de aynı paraydı) H500P'de fazlasıyla plastik yer olmasına rağmen P500A'dan 2.5-3KG daha ağırdı. Bu da direk olarak malzeme kalitesini etkiliyor. Her cevapta daha incelemede eğilen ön panel demişsiniz, CM'ler esnek bir plastik malzemeye sahip olduğundan eğilip geri düzelebiliyor, kolay kolay kırılmıyor yani. Ayrıca kasayı 1 kere kuruyoruz ve kenara koyuyoruz, ön kapak dandik plastik olsa ne olur olmasa ne olur? Adam akıllı havayı içeri çeken mesh bir filtresi olsun yeterli. Kaç kere 13KG+parçaların ağırlığına sahip H500P'yi plastik ön panelin altından tutup başka odaya taşıdığımı bilirim. Bu kadar ön paneldeki plastiğe taktığınıza göre hiç kullanmamışsınız bu kasalardan.
Fan konusunda da H500P'nin fanlarında sorun yaşamadım çok şükür ama ML240L V2 sıvı soğutmamda ve SF360 fanlarımda ses sorunu yaşadım. Sıvı soğutmanın fanları garantiden sıfır değişim yapıldı ve sorun çözüldü, SF360'ı da sıfır almıştım, iade ettim. Yani fan konusunda kim ne derse haklı, beceremiyorlar fan yapmayı. Burada bu kadar kullanan kişiler olarak CM'deki malzeme kalitesini sanki Gamepower kasa anlatır gibi anlatmanı eleştirirken hala Phanteks kıyasında kafan ve insanlara doktora görünmeleri konusunda ukala ukala öneride bulunuyorsun. Bir kişi de CM Phanteks'ten kat kat iyi, rakip olamaz dememiş, birbirlerine yakın markalar demiş, anlamak istediğin gibi anlamışsın. Eleştiriye gelemiyorsan forumda bulunman başlı başına bir hata 😀.

Son düzenleme:
Her cevapta daha incelemede eğilen ön panel demişsiniz, CM'ler esnek bir plastik malzemeye sahip olduğundan eğilip geri düzelebiliyor, kolay kolay kırılmıyor yani. Ayrıca kasayı 1 kere kuruyoruz ve kenara koyuyoruz, ön kapak dandik plastik olsa ne olur olmasa ne olur?
2000 liralık bir kasa için bunu diyip bir featuremuş gibi anlatarak seni dikkate almamamı bana bağıra bağıra söylediğin için teşekkür ederim. Araba alırken de gidip 300000 liraya Tofaş alırsın, nasılsa ince metal geri büküp düzeltirsin, oldu mu?
Ayrıca kasayı 1 kere kuruyoruz ve kenara koyuyoruz, ön kapak dandik plastik olsa ne olur olmasa ne olur?
Senin evin hiç "küçük yağmalardan" geçmiyor galiba, yapısal sertliğin önemini bilmiyorsun belli ki. Galerimde duruyorsa sana eski kasamın fotoğrafını atayım bak, gör oranın kalitesinin önemini.

Ayrıca burada yarım asgari ücret olan bir kasadan bahsediyoruz, yani Türkiye şartlarında bir ailenin kira hariç tüm geçim masrafları kadar olan bir kasa. Sence önünde dandik plastik olması, yan taraftaki tasarım çizgilerinin bile düz devam ettirilememiş olması, alt tarafındaki filtrede ne bir sürgü ne de bir mıknatıs koyulmamış olması gerçekten normal bir şey mi?
Sen bir tane H500P Mesh kullandın diye (ki kendisi berbat bir kasanın gemiden kurtarılan mal misali iyileştirilip yeniden piyasaya sürülmüş versiyonudur) CM'lerin hepsi mi kaliteli? Bu kasaların kaçına sistem topladın? Sırf sen kullandın diye bir marka kaliteli olmuyor, sırf senin kullandığın ağır ve kaliteli diye o markanın diğer ürünleri de kaliteli olmuyor.
Göz ardı edip rahatlamadan önce son bir dipnot daha düşeceğim, P500A ile H500P Mesh'in ağırlıklarını karşılaştırman gerçekten komik bir durum. Hacimsel olarak aralarında %40 fark olan iki kasadan bahsediyoruz, ağırlık olarak da aralarında %37.5 gibi bir farkın olması gayet doğal. Ve buraya H500P Mesh'i ve para gömdüğün diğer hiçbir zaman adamakıllı önerilmemiş ve kendi fiyatında rakip bile olamamış CM ürünlerini karıştırman daha da ayrı komik, şu anda konudaki hiçbir kasanın onunla gram alakası yok. Forumdaki malum bir üyenin her konuda "5900X kullanıcısı olarak" demesi gibi sana da "Kestane balının diyarı Zonguldak'tan selamlar".

İndirimler güzel ama Cooler master kasalar nedense hiç içime sinmiyor. Almadan önce Vatan bilgisayara gidip inceleyin derim açıkta bir çok örnek oluyor. Tabi mağazadan mağazaya değişir. Bir kere TD500 mesh bakmak için vatana gitmiştim görünüşü falan güzeldi, muhtemelen hava sirkülasyonu falan da iyidir ama malzeme tırt geldi. Sac kalınlığı şu anki kullandığım Corsair'e göre kağıt gibi kalıyor resmen.

İndirimler dolar kuruna göre fena değil. (3K'ya TD500 hariç)
Phanteks'i Allah katına çıkarmaya bence gerek yoktu, zamanında sıfır P500A (Ledsiz) vs 2. El 3 aylık kutulu faturalı garantili H500P Mesh ARGB arasında kalıp H500P almıştım.(ikisi de aynı paraydı) H500P'de fazlasıyla plastik yer olmasına rağmen P500A'dan 2.5-3KG daha ağırdı. Bu da direk olarak malzeme kalitesini etkiliyor. Her cevapta daha incelemede eğilen ön panel demişsiniz, CM'ler esnek bir plastik malzemeye sahip olduğundan eğilip geri düzelebiliyor, kolay kolay kırılmıyor yani. Ayrıca kasayı 1 kere kuruyoruz ve kenara koyuyoruz, ön kapak dandik plastik olsa ne olur olmasa ne olur? Adam akıllı havayı içeri çeken mesh bir filtresi olsun yeterli. Kaç kere 13KG+parçaların ağırlığına sahip H500P'yi plastik ön panelin altından tutup başka odaya taşıdığımı bilirim. Bu kadar ön paneldeki plastiğe taktığınıza göre hiç kullanmamışsınız bu kasalardan.
Fan konusunda da H500P'nin fanlarında sorun yaşamadım çok şükür ama ML240L V2 sıvı soğutmamda ve SF360 fanlarımda ses sorunu yaşadım. Sıvı soğutmanın fanları garantiden sıfır değişim yapıldı ve sorun çözüldü, SF360'ı da sıfır almıştım, iade ettim. Yani fan konusunda kim ne derse haklı, beceremiyorlar fan yapmayı. Burada bu kadar kullanan kişiler olarak CM'deki malzeme kalitesini sanki Gamepower kasa anlatır gibi anlatmanı eleştirirken hala Phanteks kıyasında kafan ve insanlara doktora görünmeleri konusunda ukala ukala öneride bulunuyorsun. Bir kişi de CM Phanteks'ten kat kat iyi, rakip olamaz dememiş, birbirlerine yakın markalar demiş, anlamak istediğin gibi anlamışsın. Eleştiriye gelemiyorsan forumda bulunman başlı başına bir hata 😀.
Uğraşma bunlarla ellerine hiç Cooler Master ürünü bile geçmemiştir kendi mallarını arşa çıkarmak istiyor doğal olarak. TD500'ün yan camının akrilik cam olduğunu iddia eden bir adamı kâle almak hata zaten. Yanlış bilgi vermesinden dolayı moderasyona bildirecektim ama gerek bile görmedim.

Geri
Yukarı