Cooler Master MA410M Vs CM MasterLiquid ML120L

Partidario

Hectopat
Yer
Samsun
Merhabalar, CPU soğutucumu değiştirmeyi düşünüyorum fakat kararsız kaldım. Hangisi iyi performans verir? RGB Rainbow açısından MA140M TUF RGB düşünüyorum piyasa fiyatı şuan 600 TL. ML120L sıvı soğutma daha mı etkili olur? Sıvı soğutmada sızdırma olur ise ve ürün garantiye girer mi? Sizce kule tipi mi iyi performans verir yoksa sıvı mı? Şu an kullandığım ürün Cooler Master Hyper 212 Led.

CPU : i5 8400

ML120L Sıvı Soğutma
MA410M RGB

8400'e stok soğutucu bile yeter. Burada performanstan çok gözünüze hangisi daha iyi geliyorsa, tabii bu işi bunun için yapıyorsanız ya değilse çok gereksiz, ikisinden birini tercih edin.

Şuan elinizde bulunan soğutucu zaten yeterli o iki soğutucudan her hangi biri performans olarak çok bir şey değiştirmez görüntü olarak derseniz bence gereksiz masraf olur. Para benim kardeşim ben harcamak istiyorum derseniz 120 MM sıvı soğutma almak yerine hava soğutucuyu alın hem daha iyi performans verir hemde hoş görüntüsü mevcut.

Hocam hava soğutma yerine sıvı soğutma sisteme geçmek istiyorum, elimdeki soğutucu yetiyor zaten. Yani şuan kullandığım işlemci soğutucusunun fanı kendi fanı değil, 2 adet Cooler Master fan takılı.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı