Cooler Master Master Box Lite 5 Odayı Isıtıyor

333657

Hectopat
Makaleler
9
@Cooler Master Türkiye
Kasamı yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum. Bu sorunu daha önce yaşamamıştım. Yeni yeni başladı. Kasanın hava akışında bir problem var. Resmen arkadan sıcak hava veriyor. Bilgisayarı 5 dk. açık bırakıyorum, geldiğimde oda çok ısınmış oluyor. Arka fanlarıyla odaya sıcak hava egzozluyor gibi. Yazın odayı çok ısıtıyor, kışın gerçekten soba ihtiyacını karşılıyor. :( Kasa önündeki 3 fan ve arka üstteki fan dışında kasa içinde bir tane Thermaltake işlemci fanı var. Ne yapacağım bilemedim. Her konuya kasa hava sirkülasyonunun kötü olduğu yazılmış; tamam, anlıyorum ama geçici olarak ne çözüm bulabilirim ya da Cooler Master tarafında önereceğiniz bir kasa var mı?

resim_2021-03-09_124929.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Donanımların yaydığı ısı belli. İyi bir hava sirkülasyonunun amacı, donanımlardaki ısıyı havaya aktarmak. Dolayısıyla iyi bir sirkülasyon olduğu sürece, sıcaklık farkı cihazın ortaya çıkardığı ısıya bağlı. Kasanın burada nasıl bir etkisi olabilir, bilemedim.

Ayrıca bir bilgisayarın bir odayı bu kadar ısıtması bana pek normal gelmedi açıkçası. Psikolojik olmasın?

Donanımların yaydığı ısı belli. İyi bir hava sirkülasyonunun amacı, donanımlardaki ısıyı havaya aktarmak. Dolayısıyla iyi bir sirkülasyon olduğu sürece, sıcaklık farkı cihazın ortaya çıkardığı ısıya bağlı. Kasanın burada nasıl bir etkisi olabilir, bilemedim.

Ayrıca bir bilgisayarın bir odayı bu kadar ısıtması bana pek normal gelmedi açıkçası. Psikolojik olmasın?
Psikolojik değil. Oda resmen kavruluyor. Ter içinde kalıyorum.

Ön paneli çıkartabilirsin, 2 yıllık bir kasa garantisi olmadığı için ön panele matkapla delik açıp toz filtresi eklersen sorunu çözersin.
@Cooler Master Türkiye
Yükseltme derken değişim hakkı mı demek istediniz yoksa bana mı tavsiye sundunuz?
2 yılı doldurmuş bir kasa için değişim hakkı sunmazlar. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı