Cooler Master MasterBox kasa ve PSU ses sorunu

70409

Kilopat
Bende mi sıkıntı var anlamadım, CM MasterBox LITE 5 600W kasa kullanıyorum, kasadan çok ses geliyor, öndeki 3 fanı kapatayım dedim. Ses ciddi derecede azaldı ama fark ettim ki PSU da çok gürültülü çalışıyor. Benim PSU'da mı sıkıntı var, yoksa bu model PSU böyle mi çalışıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU'nun kasaya temas eden köşelerine. Titreşim kaynaklı ses oluyorsa o şekilde önüne geçebilirsiniz. Ancak tüketiciler fan sesi olduğundan yana çok şikayetçi. O sesi engellemek için PSU'ya operasyon yapmanız gerekir.
Hocam heralde psikolojik, kişiden kişiye değişkenlik gösterebiliyor sanki, dünde PSU dan hiç rahatsız edici ses gelmiyordu, rahatsız olmuyordum, kafaya çok takıp dinleyince gürültülü gibi geliyor.

Ön fanlarınız PSU'ya bağlı ise sesli çalışabilir. Anakarta bağlamayı deneyin. Dediğiniz gibi ses göreceli bir kavram. Kimine sesli kimine sessiz gelebiliyor.
PSU'yu tek başına garantiye veremem değil mi? Kasa ile ben aldım, kasaya dahil PSU idi.

Konumda belirttiğim gibi ses sorunu var demiştim, çözümü buldum.
Çözüme gelecek olursak fark ettim ki PSU titreşim yapıyor kasa ile, bu sorunu nasıl halledebilirim, gürültü titreşimden kaynaklanıyor, kasayı hafif yatırdı mı ses ne olmuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı