CoolerMaster Masterbox 5 Lite 600W 80+ Ses Sorunu

Haydar Asilioglu

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, yeni sistem topladim 3 ay önce.
  • AMD 1700
  • Corsair 16GB 3200 MHz RAM
  • 1050 MSI Gaming X 2GB
  • Sandisk SSD 120
  • 1 Samsung HDD
Asil konu Coolermaster Masterbox 5 Lite kasa 600W power yeterli olur, marka belli diye aldik ve pişmanlıklar başladı.

Öncelikle işlemcimi 3.00'dan 3.5'e OC yaptim.
Daha sonra Corsair RAM'leri xmp ile 3200 MHz OC yaptim, oda nesi muazzam kafa patlatan bir ses cikti ortaya ve ciddi anlamda kafa yoruyor. Kulaklik ile duyabileceğim bir ses var odada.
Ben yandım siz yanmayın :)
PSU değiştirmek gerekiyor, önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu kasa iyi tek sorunu ses sorunu. Çok normal bir durum garantilik bir durum yok gibi geliyor. PSU Evga 650 GQ öneririm.
Aynen kasa bende de var ve sesi inanılmaz rahatsız ediyor öyle uyuz bir ses ki ses yüksek değilken bile rahatsız ediyor. Ama 450 TL'ye bu kadar kaliteli kasa ve 80+ PSU olunca PSU'da çok uğraşmamışlar sanırım ilerde yeni psu alacağım bende dayanıp.

R7 1700+1050 gibi bir sisteme 600W hayli hayli yeterli olur. Son birkaç haftadır bu konudan çok gördüm. Garantiye verebilirsiniz. @Cooler Master Türkiye

Merhaba,
Ben bugün İtopya'daydım, Lite 5 500W mavi kasaya montaj yapılırken özellikle başımı sokup ön fan sesini ve genel ses durumunu dinledim bana normal geldi, montaj yapan arkadaşlara sordum özellikle, kasanın kapağını kapatınca dışarı hiç ses gelmiyor dediler. Ya bizim kulaklar sağırlaştı ya da siz sese karşı çok duyarlısınız arkadaşlar :) Baştan beri dediğim gibi ses göreceli bir konu, sesli diyen kimseye bir şey diyemem.

Merhaba,
Ben bugün İtopya'daydım, Lite 5 500W mavi kasaya montaj yapılırken özellikle başımı sokup ön fan sesini ve genel ses durumunu dinledim bana normal geldi, montaj yapan arkadaşlara sordum özellikle, kasanın kapağını kapatınca dışarı hiç ses gelmiyor dediler. Ya bizim kulaklar sağırlaştı ya da siz sese karşı çok duyarlısınız arkadaşlar :) Baştan beri dediğim gibi ses göreceli bir konu, sesli diyen kimseye bir şey diyemem.
Ben her fırsatta kasanın fiyatına göre çok iyi olduğunu ve PSU sesli olsa bile bu fiyata yinede harika bir ürün olduğunu söylüyorum. Dün söylediklerinizi de yaptım düzelmedi belki garantiye yollasam değişim vereceklerdir. Ancak o arada sisteme takacak ekstra PSU olmadığından beklemek istemiyorum ve böyle kullanıyorum.

Merhaba,
Peki ben bu kasaya ilerde sıvı soğutma takmak istesem içinde şu an MSI Gaming X 1060 6GB var bu dar alana sıvı soğutma sığar mı ve kaç mm almalıyım alacağımda?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı