Cooler Master Masterbox Lite 5 Yüksek Fan Sesi Sorunu

70409

Kilopat
Bu kasada öndeki 3 fan çok ses yapıyor, o fanlar için fan kontrolcü satılıyor mu ? Fan dönüş hızını ayarlamak için veya nasıl ayarlarım fan dönüş hızını ?

Son düzenleyen: Moderatör:
O kasada yapabileceğiniz şey o tarz bir ekipmanı kasa dışında kullanmak olacaktır. Ya da birazcık elektrik işi ile uğraşıp, moleks kablolarınızdan 12V değil de 6V çekecek şekilde yeni fiş yaratmanız şeklinde olabilir. Fan hızlarınız düşer ancak garanti dışı kalır.
Alternatif, parçayı kasa içerisinde bırakabilirsiniz. Fanları ayarlamak için yan paneli açmak gerekir ama çok sık ayar yapacağınızı sanmıyorum. Ben ofisteki eski bir bilgisayarımda benzer bir işlem yapmıştım. Fan uçak motoru gibi çalışıyordu. ilk önce bir fanı 12V yerine 6V ile çalıştırdım. Diğer kasada ise yapmak için izin olmayınca fan kontrolcüsü ile bağlayıp kasa içerisine çift taraflı bant ile yapıştırdım.
Hocam fanları kapatayım ısı çok artmıyorsa öyle kullanayım dedim, kasanın içine baktım, öndeki 3 adet fanı durdurcak kabloyu bulamadım.

Hocam fanları kapatayım ısı çok artmıyorsa öyle kullanayım dedim, kasanın içine baktım, öndeki 3 adet fanı durdurcak kabloyu bulamadım.
Hani o kasa bende olmadığından o konuda tarif edemeyeceğim ancak öndeki fanlar mutlaka arka tarafta, kablolama kısmında kıyıdan köşeden bir noktada güç kaynağına bağlanıyordur. Fanın en dibinden başlayarak kabloyu takip edin.

Hani o kasa bende olmadığından o konuda tarif edemeyeceğim ancak öndeki fanlar mutlaka arka tarafta, kablolama kısmında kıyıdan köşeden bir noktada güç kaynağına bağlanıyordur. Fanın en dibinden başlayarak kabloyu takip edin.
Sıkıntıda o fanın bağlı oldugu kabloyu göremedim, görsem takip edip bulurdum da yok, kasayı kullanan arkadaslar tarif ederse iyi olur veya resim atip burda derse.

Sıkıntıda o fanın bağlı oldugu kabloyu göremedim, görsem takip edip bulurdum da yok, kasayı kullanan arkadaslar tarif ederse iyi olur veya resim atip burda derse.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Dakika 30
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Youtube üzerinde ufak bir araştırmayla çıktı...

Dakika 30
Belirttiğinizin aksine PSU'ya bağlı görünmüyor. Anakarta bağlanacak şekilde tasarlanmış. BIOS ayarlarını kontrol edin.
Hocam ama o farklı kasa RGB modeli o.
Fan hızını yani devrini düşür, genelde onu alanlar çok şikayetçi ve fan hızını düşürerek çözüyorlar.
Hocam birşey daha sorcam bu PSU' da baya gürültülü çalışıyor, benim PSU ile mi alakali yokda bu Coolor Master PSU öyle mi ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı