Cooler Master MasterBox MB501L 600W alınır mı?

İlk çıktığı zaman sitede marka temsilcisi de olduğu halde önermemiştim. Aradan geçen zaman zarfında konu hortlayınca fark ettim ki bir çok üye sorun yaşamış. Piyasada stoklarda hala kaldıysa aklınızdan bile geçirmeyin derim.

Bu kasa alınmaz eğer sistemin iyise tabii ki düşükse tamamda bende alev alıyor kasa oyuna girince Ultra tabii ki :) 40 50 derece geliyor yanıyor kasa cok sıcak oluyor maalesef degiştireceğim bu kasayı da kimse bulamasın diye paramparca edicegim.
40-50 derece dediğin değer hangi parçanın acaba ?

Parca dedigimde kasaya termostat taktım 2 tane coookk ısınıyor bir de arkadan fan geliyor kırmızı işikli rezallet havayı cekmiyor 50 derece bu arada dedigimde kasa elimi dokununca elimi yakıyor bedava verirlerse almayın bir de yanı cam degil ve cok ciziliyor bir de hafiften siyah plexy karanlık kötü.

Bu kasa alınmaz eğer sistemin iyise tabii ki düşükse tamamda bende alev alıyor kasa oyuna girince Ultra tabii ki :) 40 50 derece geliyor yanıyor kasa cok sıcak oluyor maalesef degiştireceğim bu kasayı da kimse bulamasın diye paramparca edicegim.
Hocam paramparça etmeyin ben makul bir fiyata alayım sizden :) suan indirim var bende araştırma için konuya geldim , giriş - orta seviye sistem topluyorum

Evet üst taraftan hava akışı yok ancak öne 3 tane Arctic Bionix P120 fan taktım, hatta egzos ile 1 tane Arctic'in yerini değiştirdim canavar gibi çalışıyor. Çok da yerin dibine sokmayın :) Tabii ki beklentiyle de alakalı. Boşta 35-40 derece arasında sistem, CPU fan olarak da E-Sports Duo Arctic var.

Hava sirkülasyonu vs problem çıkarır mı gibisine araştırmalar yapıp yorumlar okuyup bu hafta satın aldım. Resimlerinde gözüme çarpmamıştı ya da ben dikkat etmemişim, konuyla ilgili herhangi bir yorum da görmemiştim PSU gizleme kapağı yok kasada. PSU'nun kabloları zor gizleniyor. PCI slotlarının koruma braketleri için her braketi ayrı vida ile sabitlemek yerine başından ve sonundan 2 vida ile tutturmuşlar her biri yanındaki metalle birleşik. Yani kırarak çıkarmanız gerek. Geri de oturtulabilecek bir şey olmadığından yanlış slotu kırmanız durumunda orası mecburen açık kalıyor. Kaldı ki her ekran kartında o üstte 2 vida ile tutturdukları kapama braketinin oturacağı boşluklar olmadığından kapatılamıyor.
HDD'leri koyacak yer arıyorsun diğer kasalar gibi onlara ait gizli bir yuva yok. Kasanın arka tarafına ve PSU'nun hemen önüne delikler açmışlar vida ile oturtuyorsun sadece o kadar. Hava sirkülasyonu için ızgaralar yapıp görüntüye hiç önem verilmemiş anlayacağınız. Bunların dışında malzeme kalitesi olarak gayet güzel, ön paneldeki o karbon yapısı da gayet hoş duruyor orayı ayrı tutuyorum. Fakat iç tasarım pek de göze hoş gelen bir yapıda değil.

Hocam HDD için tam olarak neresi? Aradım taradım bulamadım.

Anakartın monte edildiği alanın arkasında hemen 2 adet 2,5" hdd için alanı var. Onun dışında 3,5" diskler için yine arka tarafta tepsi yeri var 2 adet.
Teşşekür ediyorum ben dikine oalcak şekilde yerleştirdim lakin şimdi de kasanın ön kapağını açamıyorum hava akışı tek fan için pek yeterli değil.Zorlamak gerekiyormuş lakin kırmak istemedim bir öneriniz var mı acaba ?

Teşşekür ediyorum ben dikine oalcak şekilde yerleştirdim lakin şimdi de kasanın ön kapağını açamıyorum hava akışı tek fan için pek yeterli değil.Zorlamak gerekiyormuş lakin kırmak istemedim bir öneriniz var mı acaba ?
Ön kapağı açmak için öyle fazla zorlamaya gerek yok. Alt kısımdan tutup çekersen açılacaktır zaten. Kolay kırılabilir bir malzeme değil ben defalarca açtım problem olmaz :)

Ön kapağı açmak için öyle fazla zorlamaya gerek yok. Alt kısımdan tutup çekersen açılacaktır zaten. Kolay kırılabilir bir malzeme değil ben defalarca açtım problem olmaz :)
Hocam her şey için teşşekür ederim son olarak da hava sirkülasyonu için fan öneriniz var mı ? Ucuz fanlar ile kasanın bu kötü yanını absorbe edebilir miyiz ?

Geri
Yukarı