Cooler Master Masterbox MB511 fan hızı ayarı nasıl yapılır?

Zimsterm

Centipat
Selamlar,

MB511 kasa aldım. Kasa fanlarının hızını otomatik ayarlanmasını istiyorum ama fanlar 3 pin, benim anakartım (H81M-K) 4pin. Taktığımda bir sorun gözükmüyor ve hızı değişiyor;

indir.png

Bir PWM fan çoklayıcı alsam hepsinin hızını ayarlayabilir miyim?

https://www.hepsiburada.com/alfais-4337-10-port-fan-coklayici-p-HBV00000NSDZW?magaza=Evaletim

Ya da bir tane 4 pinlik fan alıp WPM çoklayıcı ile 3 pinlikleri de takarak 4 pinliği referans almasını sağlayabilir miyim otomatik olarak?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartınızın programı varsa yazılım olarak indirip kullanabilirsiniz veya BIOS üzerinden de müdahale edebilirsiniz. Benim taktığım fanlar'ın da bir kısmı 3 pin ve 4 pin, hem Windows üzerinden hem de BIOS üzerinden müdahale edebiliyorum.

Anladım hocam.

3 Pinli fanlar sıcaklığa göre otomatik değil de manüel müdahale etmek gerekiyor diye okumuştum sizde o şekilde mi kullanıyorsunuz?

Benim kullandığım sistemde uygulama üzerinden auto menüsünde sessiz, turbo gibi özellikler var ve basınca RPM' lerini düşürüyorlar. Ben kendime göre bir ayar yaptım ve öyle kullanıyorum. Ama dediğinizi denedim. O yüzden net bir bilgi veremeyeceğim.
Cümleyi yanlış kurmuşum auto menüsünden ne seçersem ona göre RPM' leri dönüyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı