Cooler Master Masterbox MB511 vs. Cooler Master mastercase H500

Condy

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İstanbul
Selamlar, iki kasa arasında ortada kaldım açıkcası. MB511 modelinde 650W, H500 modelinde ise 750W PSU mevcut. Oluşturduğum sistem iki güç kaynağını için yeterli düzeyde. Modeller arasında görüntüden çok belirli farkların olup olmadığını öğrenmek istedim, ( kasa kalitesi, hava sirkülasyonu vb. ) ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim.

Not: H500 modeli önde hem mesh hem de akrilik panelle geliyor, istediğimiz zaman değiştirebiliyoruz. MB511 modeli ise, standart mesh olarak geliyor.

MB511.
cooler-master-masterbox-mb511-650w-80-rgb-tempered-glass-usb-3-0-mid-tower-kasa.jpg

H500.
cooler-master-mastercase-h500-rgb-750w-80-tempered-glass-mesh-panel-usb-3-0-mid-tower-kasa.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
H500, MB511'den klasman olarak bir üst seviye ve pahalıdır. Tercihinde aralarındaki fiyat farkına değip değmeyeceğine kendi kararın belirleyici olur. Sonuç olarak her ikisi de pişman etmez.

Hazır sistemimde sunulan kasalar içerisinde aralarında 15 TL gibi bir fiyat farkı var, H500ümü tercih etmeliyim?

Hem H500 hem de MB511 üst düzey Premium kasalar fakat PSU'lu modelleri tavsiye etmem. Son zamanlarda çok konu açıldı ve şikayet çok fazla bu PSU'lardan. Bu kasalardan birini tercih edebilirsiniz fakat PSU'yu ayrı almanız çok daha mantıklı olur.

Birkaç ay önce Vatan Bilgisayar'dan 799 TL'ye (PSU yoktu içinde) satın aldım. Hem akrilik panel hem de mesh paneli değiştirme imkanınız var H500 olan modelde. Şu an kış olduğu için akrilik paneli kullanıyorum, yaza doğru mesh paneli takacağım. Hava sirkülasyonu gayet yeterli. Hem görselliğe de biraz önem veriyorsanız çok hoş bir görüntüsü var.

H500 daha üst düzey bir kasa ancak içindeki psuya dair hiçbir bilgi bulamadım. CM kasaların içinden çıkan psular genelde beğenilmiyor.

Güzel görünmesi, fanlarının daha başarılı olması ve airflow olarak daha iyi olması, her ne kadar devamlı Mesh ile kullanacağınızı düşünsem de iki türlü panelle birlikte gelmesi derken H500 derim.

Ayrıca sistemlerin linkini atar mısınız merak ettim epey bi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı