Cooler Master Masterbox K500l vs Cooler Master Masterbox MB511

Arkadaşlar önce kusura bakmayın cezam olduğu için yazamadım benim alacağım bilgisayar itopya'dan kendim toplamadım
o yüzden aralarinda 400tl fark var sizinde hazır PC önerileriniz varsa lütfen yazın.
Coolermaster masterbox k500l ses sorunu varmıdır ve hava akışı nasıldır ?

Son düzenleme:
Bilgisayar | ITOPYA PC bu rx 590 yerine Asus tuf GTX 1660ti düşündüm aralarında 83 TL fark var
Monitör de aoc 24 inç 144 Hertz 1ms cursed kasası stokta olmadığı için k500l seçtim
Tmm şimdi oldu. Sistem güzel fiyatıda uygun. Monitörü birlikte alırsan ordada 125 TL indirim alıyon oda güzel. Ama şahsen almışken anakartını bir tık daha iyi almanı öneririm ileriye dönüklük açısından. 325 TL fazla verip Asus TUF veya Gigabyte Aorus elite alabilirsin mesela. İlerde 3-4 sene sonra 2. el veya uygun fiyata düşerse sıfır bir 3800x-3900x flan alırsın sistemin onun üstüne daha uzun süre götürebilir seni. 4 slot RAM ve çift m2 desteği gibi avantajların olur.
Kasa konusunda bence senin seçtiğin ürün yeterli 3 tane RGB fan ve 100W daha güçlü PSU için o kadar fiyat farkı vermeye gerek yok. Ona vereceğin para yerine 2x8 3200 Mhz RAM yapsan perofrmans olarak daha yararlı olur senin için. Bu dedimlerimi yapınca sistem 4938 TL oluyor. 22 TL fark ile SSD değiştirmekte senin insiyatifinde Monitör Dahil 6215 TL oluyor bu sistem seni uzun süre götürecektir.

Öncelikle çok teşekkür ederim 3000mhz ram yerine 3200mhz ram seçsem olurmu ? Aralarında 93 TL fark var
Tmm şimdi oldu. Sistem güzel fiyatıda uygun. Monitörü birlikte alırsan ordada 125 TL indirim alıyon oda güzel. Ama şahsen almışken anakartını bir tık daha iyi almanı öneririm ileriye dönüklük açısından. 325 TL fazla verip Asus TUF veya Gigabyte Aorus elite alabilirsin mesela. İlerde 3-4 sene sonra 2. el veya uygun fiyata düşerse sıfır bir 3800x-3900x flan alırsın sistemin onun üstüne daha uzun süre götürebilir seni. 4 slot RAM ve çift m2 desteği gibi avantajların olur.
Kasa konusunda bence senin seçtiğin ürün yeterli 3 tane RGB fan ve 100W daha güçlü PSU için o kadar fiyat farkı vermeye gerek yok. Ona vereceğin para yerine 2x8 3200 Mhz RAM yapsan perofrmans olarak daha yararlı olur senin için. Bu dedimlerimi yapınca sistem 4938 TL oluyor. 22 TL fark ile SSD değiştirmekte senin insiyatifinde Monitör Dahil 6215 TL oluyor bu sistem seni uzun süre götürecektir.

Öncelikle çok teşekkür ederim 3000mhz ram yerine 3200mhz ram seçsem olurmu ? Aralarında 93 TL fark var
Bütçe meselesi. Normalde o kadar fiyat farkı yok 3000 Mhz ile 3200 Mhz arasında ama site bindiriyor fiyatı. AMD sistemlerde MHZ değerinin performansa direk etkisi var 5-6 FPS'de olsa.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Cevap için çok teşekkür ederim.

İyi akşamlar size bir sorum var. Dadg2 sistemi stock kasa k500l oldu yaklaşık 140 TL daha ucuza mb501 var hangisi mantıklı olur ?

Son düzenleme:
K500l al onda da mesh panel var ve rgb takıntın yoksa tasarımı daha güzel ama karar senin aralarında pek bir fark yok, ikisinden de pişman olmazsın

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı