Cooler Master masterfan MF120 halo alınır mı?

lapaci95

Hectopat
Selamlar. Sharkoon RGB Flow kasa kullanıyorum ve CM Masterfan MF120 halo setini almayı düşünüyorum (QP ). Bu fanları kasadan ısınan havayı dışarı atmak için kullanmayı düşündüm sizce değerleri yeterli mi? 4+3 pin olarak en uygun göze hoş gelen setin bu olduğunu düşünüyorum ama başka fan seti fikirleriniz varsa lütfen paylaşın. Teşekkürler.

Not: Kasayı bir süre sonra değiştireceğim o yüzden kasa değil fan bakıyorum.

teknik özellikler

Ürün kodu: MFL-B2DN-183PA-R1
Fan türü: Addressable RGB
Fan hızı: 650-1800 RPM ± 10%
Hava akış gücü: 47.2 CFM ± 10%
Hava basıncı: 1.6 mmH2O ± 10%
Ses seviyesi: 6 - 30 dba
Fan boyutlar: (E X b X y) 120 X 120 X 25 mm
Fan türü: Rifle bearing
Bağlantı türü: 4-pin (pwm)
Fan voltaj: 12V dc
Fan rated current: 0.25A
Fan safety current: 0.37A
RGB bağlantısı: 3-pin
RGB voltajı: 5V dc
RGB rated current: 1.40A
Fan güç tüketimi: 3.0W

Son düzenleyen: Moderatör:
Cm fanları ses yapıyor baya ben güvenmiyorum
Be quiet silent wings3 süper
Biraz göze hoş gelen bir set almayı istiyorum. Teşekkürler
Alınabilir, Cooler Master bu fanlar ile motor sorununu çözdüğünü söylüyor.
Yardımınız için teşekkürler.
Fanlar elime ulaştı. QP çok hızlı ve sağlam bir kargo ile gönderdi. Pazartesi 04.00da satın aldım ve salı günü elimdeydi. 7 saniyelik bir video bıraktım. Fanların renkleri çok canlı ve çok az ses çıkarıyorlar (pc üzerinden hızlarını ayarlamam etkili oldu).👍

youtube

pc2.jpeg

Son düzenleme:
Bu fanlari güc kaynagina mi bagladiniz yoksa anakarta mi bagladiniz bende kararsizim bu konuda Aerocool markasinin fanlari ile bu fan arasinda kaldim.

Bu fanlari güc kaynagina mi bagladiniz yoksa anakarta mi bagladiniz bende kararsizim bu konuda Aerocool markasinin fanlari ile bu fan arasinda kaldim.
Malesef anakartımda takabileceğim argb slotu yoktu. Kutunun içinde gelen kontrolcüyü kullanıyorum. Görüntü olarak çok akıcı ve güzel gözüküyor. Kasa ile gelen kontrolcüye bağladığımda renkler takılıyor gibi geliyordu o yüzden kutudan çıkana bağladım.

Maalesef anakartımda takabileceğim ARGB slotu yoktu. Kutunun içinde gelen kontrolcüyü kullanıyorum. Görüntü olarak çok akıcı ve güzel gözüküyor. Kasa ile gelen kontrolcüye bağladığımda renkler takılıyor gibi geliyordu o yüzden kutudan çıkana bağladım.

Anakart üzerinden PWM bağlantısını yapabildiniz mi çoklayıcı ile yapılabilir mi acaba?

Arka ve üst-arka taraftaki fanları tek tek PWM bağlantısı yaparken, üstteki 2. fan ile öndeki 3tane fanı çoklayıcı ile tek PWM üzerinden bağladım. Sıkıntı olmadı.

Çok teşekkürler şimdi bizim anakartta bir adet SYS fan var 1 adette CPU fan 4 pinli ikisi de biz 6 adet fani bu kanallara dagitabilir miyiz acaba.

@lapaci95 hocam ben de almayı düşünüyorum da birkaç sorum olacak.
Kontrolcü üzerinden fanların ledleri kapatılabiliyor mu?
3'lü set dışında tekli fan aldıysanız onlarda da fanları birbirine bağlamaya yarayan kablolardan çıkıyor mu?

Geri
Yukarı