Cooler Master Mastergel Maker - Bir Termal Macun Mucizesi

Makaleler
4
Yer
Manisa/Salihli
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar hepinize merhaba. Bugün yıllardır çektiğim ekran kartımdaki ısı sorununu Mastergel Maker ile çözmüş bulunmaktayım. Bu sevincimi sizlere de paylaşıp, termal macun alma konusunda kararsız kalanlara tavsiye etmek için bu konuyu açmış bulunuyorum.

Arkadaşlar öncelikle Mastergel maker termal macunu sürmeden önce %73 fan hızında 87-89 derece arası oynuyordum oyunları. Bugün elime ulaşan mastergel maker'ı ekran kartımı söküp içine bir güzel sürdüm ve şuan sıcaklık değerleri resimde görüldüğü gibi. Ben en fazla 5-6 derece düşer sanıyordum fakat resimde görüldüğü gibi hem 20 derece ısı düşüşü oldu hem de fan devri %20 altında çalışıyor. Fan devrini daha da düşürebilirim ısıyı 75'e sabitlerim ama gerek yok şuanlık böyle daha iyi.

Uzun lafın kısası arkadaşlar termal macun alma konusunda kararsız kalanlara tavsiyem "Cooler Master Mastergel Maker" ürünüdür. Hepinize iyi sosyaller!

Sıcaklık Değerleri:

4zbOOG.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı macunu bende kullanıyorum. Sıcaklık sorunu çekenlere tavsiye ederim. Hem ekran kartı hem işlemciye uyguluyorum. 40-47 derece arası işlemci sıcaklığıyla oyun oynuyorum, fanlar sessiz modda. Fiyatı biraz yüksek gelebilir ama performansı gerçekten güzel. Ekran kartında 5-6 derecelik bir düşüş oldu, beklentimin altında oldu ama ekran kartımın soğutmasından kaynaklı diye düşünüyorum.

Bilgilendirme için teşekkürler. Yıllardır laptobuma 2 ayda bir termal macun sürerim. Artık yetti. Sanırım bununla çözeceğim gibime geliyor. Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı