Çözüldü Cooler Master Masterliquid ML240L v2 fan arızası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

furkan96

Kilopat
Merhabalar,

Technopat'ta yayınlanan incelemeyi görerek ürünü 22.11.2020 tarihinde Vatan Bilgisayar'dan online olarak aldım. AMD Ryzen 5 3600 işlemcim ile kullanmaya başladım. Her şey sorunsuzdu. Soğutma performansı yeterliydi ancak ürünü kullanmaya başladıktan bir ay kadar sonra ürünle gelen fanlardan biri ses yapmaya başladı. Araştırdığım kadarıyla SickleFlow 120 RGB ile geliyor. Ses, yaklaşık 850 ile 1200 RPM aralığında çıkıyor. Ses gelmeye başlayınca bilgisayarın bulunduğu masaya hafifçe vurunca ses o an için kesiliyor ya da devam ediyor. Sorunun mekanik olduğu belli. Oluşan titreşim de oldukça yüksek rahatlıkla hissedebiliyorsunuz. Ayrıca kulaklık bile engel olmuyor sese. Elle fanı döndürüp kontrol ettiğimde herhangi bir direnç yok. İşin ilginç tarafı da bu bence. Ürünle gelen diğer fan da böyle ses yapacak diye endişeliyim. Yardımcı olursanız sevinirim. Çıkan sesin linkini ekliyorum. @Cooler Master Türkiye @Recep Baltaş

Oluşan Fan Sesi Linki

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba,

Ses sorunu yapan fanı vektron elektronik ile görüşerek teknik servise gönderebilirsiniz.

Yetkili teknik servisimiz: Vektron elektronik.

Teşekkürler.

Tekrardan merhaba,

Dediğiniz gibi Vektron Elektronik ile iletişime geçtim. Onlar da Vatan Bilgisayar'a arızalı fanı teslim etmemi, fanın kendilerine gönderileceğini söylediler. Fan 1 hafta içinde, bugün elime ulaştı. Birebir değişim yapılmış. Şu an herhangi sorunum bulunmamaktadır. Aynı sorunu yaşayanlar süreci böyle sürdürebilir.

Yardımlarınız için tekrar teşekkürler.
Merhaba,

Ses sorunu yapan fanı vektron elektronik ile görüşerek teknik servise gönderebilirsiniz.

Yetkili teknik servisimiz: Vektron elektronik.

Teşekkürler.

Tekrardan merhaba,

Dediğiniz gibi Vektron Elektronik ile iletişime geçtim. Onlar da Vatan Bilgisayar'a arızalı fanı teslim etmemi, fanın kendilerine gönderileceğini söylediler. Fan 1 hafta içinde, bugün elime ulaştı. Birebir değişim yapılmış. Şu an herhangi sorunum bulunmamaktadır. Aynı sorunu yaşayanlar süreci böyle sürdürebilir.

Yardımlarınız için tekrar teşekkürler.

Çözüm

Geri
Yukarı