Cooler Master MasterLiquid ML240L V2 fanları çalışmıyor

Erenkerimoglu

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba. En sonunda bilgisayarı hallettim, BIOS'a giriş yaptım bütün her şey tıkırında ve güzel çalışıyor. Fakat CPU_FAN girişine takılı olmasına rağmen sıvı soğutucumun fanları dönmüyor. En başta ısınması gerekiyor işlemcinin diye düşündüm fakat stres testine sokmama rağmen çalışmadı fanlar. Pompadan su sesleri geliyor ve BIOS'ta da çalıştığı gözüküyor fakat fanlar BIOS'ta bile gözükmüyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Sıvı soğutma: Cooler Master Masterliquid ML240L V2

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı soğutucuyu kullanıyorum. Pompayı SYS_FAN5_PUMP kısmına, Fanları da SYS_FAN1'e tak. BIOS'tan Pompayı sürekli DC 12V çalıştır, fanları PWM olarak kademeli çalıştırabilirsin.
Tamamdır hocam çok sağ olun
Aynı soğutucuyu kullanıyorum. Pompayı SYS_FAN5_PUMP kısmına, Fanları da SYS_FAN1'e tak. BIOS'tan Pompayı sürekli DC 12V çalıştır, fanları PWM olarak kademeli çalıştırabilirsin.
Hocam fanları SYS_FAN5_PUMP kısmına taktım çalıştı. Birde o dediğiniz ayarlamayı bulamadım.
Evet. CPU FAN'a pompayı bağlayın.
Bu arada dediğiniz gibi bu işe yaradı fakat pompayı CPU_FAN'a takınca pompa çalışmadı. Ben de Cpu_Opt kısmına taktım tekrardan ama çok teşekkür ederim yine.

Son düzenleme:
Tamamdır hocam çok sağ olun

Hocam fanları SYS_FAN5_PUMP kısmına taktım çalıştı. Birde o dediğiniz ayarlamayı bulamadım.

Bu arada dediğiniz gibi bu işe yaradı fakat pompayı CPU_FAN'a takınca pompa çalışmadı. Ben de Cpu_Opt kısmına taktım tekrardan ama çok teşekkür ederim yine.
Hardware Monitor sekmesi var mı BIOS'unuzda?

Hocam, zaten sizin anakartta belirtilen port o. Yani CPU OPT portu.

Yeni konular

Geri
Yukarı