Cooler Master MB511 vs MB520

Eğer performans odaklıysan, MB511 kesinlikle çok daha üstün bir kasa. Önü mesh; hem toz tutuyor, hem de süper bir hava sirkülasyonu var. Kullandığım bir kasa. 1,5 eksiği var. 1- Yan cam mika gibi bir malzeme. kasa içini vs. süsleyeceksen görüntüyü sevmeyebilirsin. 2- 0,5 eksik ise kasa tozu filtrelediği için ön mesh panelde toz birikiyor :) sürekli tozunu silmen gerekecek. Fakat bu iyi bir şey ! Sistemin içerisine girecek toz filtrelenmiş oluyor. ben tercihimi mantık odaklı olarak MB511'den yaptım.

MB511 soğutma olarak daha iyi. Görünüş ise kişisel. İki RGB modelde de temperli cam var.
MB511 kullanıyorum. Benimkinin modeli eskiyse bilemiyorum, belki yeni gönderilerde temperli cam yapmışlardır. ama bendeki kesinlikle temperli cam değil, mika gibi plastik bir yapıda.

MB511 kullanıyorum. Benimkinin modeli eskiyse bilemiyorum, belki yeni gönderilerde temperli cam yapmışlardır. ama bendeki kesinlikle temperli cam değil, mika gibi plastik bir yapıda.
RGB modeller temperli
tek renk olan kasalar akrilik.

MB520 görünüş olarak 1 adım daha önde. MB511 soğutma olarak 1 adım daha önde. İkiside güzel bence görünüşe bakarak karar verebilirsiniz.

Eğer performans odaklıysan, MB511 kesinlikle çok daha üstün bir kasa. Önü mesh; hem toz tutuyor, hem de süper bir hava sirkülasyonu var. Kullandığım bir kasa. 1, 5 eksiği var. 1- Yan cam mika gibi bir malzeme. Kasa içini vs. süsleyeceksen görüntüyü sevmeyebilirsin. 2- 0, 5 eksik ise kasa tozu filtrelediği için ön mesh panelde toz birikiyor :) sürekli tozunu silmen gerekecek. Fakat bu iyi bir şey! Sistemin içerisine girecek toz filtrelenmiş oluyor. Ben tercihimi mantık odaklı olarak MB511'den yaptım.

Kusura bakmayın konuyu hortlattık. :D Usta şimdi MB511 RGB ön panel mesh tozu iyi tutuyor diyorsun. MB520 RGB yan tarafları mesh, yanlardan havayı alıyor. Bu yan taraflarda toz filtresi var mıdır? Ayrıca iki kasanın ön kapakları kapalıyken ve tam yükte kaç derece fark oluyor? Eğer aman aman bir fark yoksa(1-2-3 derece) sırf MB511 RGB kasanın iğrenç arı peteği ön panel tasarımı sebebiyle MB520 RGB kasayı almak istiyorum. Çünkü tasarımını çok beğendim. Eğer ciddi bir fark varsa MB511 RGB kasaya devam. Not: İşlemci soğutucu kullanmıyorum. Bu yüzden iki kasada işlemciyi normal çalışma sıcaklığında tutabilir mi?

Geri
Yukarı