Cooler Master MB520 Ekran Kartını Dikey Takmak

HalilAtaoğlu

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. 1 ay önce Cooler Master MB520 Kasa aldım ancak ekran kartını dikey talabileceğim kasalar olduğunuda az önce öğrendim maalesef. Vatandaki çalışan da hiç uyarmadı almış oldum artık. Biraz araştırma yaptım bu kasaya Cooler Master´ın bir aparatı sayesinde ekran kartını dikey takabiliyorum ama arkadaki PCI-E tellerini kesmem gerekiyormuş. Kasa daha 1 aylık ve garanti dışı bırakacak bir şey yapmak istemiyorum açıkcası. Sizce ne yapmalıyım aparatı alıp arka tarafı kesmeli miyim yoksa 1 aylık kasayı satıp başka kasa mı almalıyım. Fikirleriniz değerli. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaki PCI-E telleri o kasada vidalı olması gerekiyor sanırsam. Öyle değilse bile kasanın garantisi için bir problem oluşturucağını düşünmüyorum. Sonuçta ekran kartını takarken de çıkarmak zorundasın.

Arkadaki PCI-E telleri o kasada vidalı olması gerekiyor sanırsam. Öyle değilse bile kasanın garantisi için bir problem oluşturucağını düşünmüyorum. Sonuçta ekran kartını takarken de çıkarmak zorundasın.

Cevap için teşekkürler ancak vidalı teller çıkartıldıktan sonra Cooler Master kit i takmak için kasayla tümleşik olan tellerinde kesilmesi gerekiyor.Örnek resim yükledim.Görselde benim yapmak istediğimi yapan biri var bahsettiğim kiti takmak için arkadaki tümleşik telleri kesiyor. Yeni bir kasaya bunu yapmak mantıklı mıdır? Ne yapayım şaşırdım açıkcası :)

C710D9D6-7610-48E1-B8F3-14B76AF2C3E2.jpeg

Şimdi anlıyorum ne demek istediğinizi kasada oluşabilecek arızalar yani garantilik durumların olma ihtimali çok düşük olduğundan ben olsam keserdim sonuçta arkası gözükmeyecek. Ama tabii ki sizin kararınız en sonunda.

Şimdi anlıyorum ne demek istediğinizi kasada oluşabilecek arızalar yani garantilik durumların olma ihtimali çok düşük olduğundan ben olsam keserdim sonuçta arkası gözükmeyecek. Ama tabii ki sizin kararınız en sonunda.
Satsam kaça satarım acaba kasayı sonuçta alacağım kit 380 lira ve kasayı satıp üstüne bu parayı ekleyip daha üst düzey kasa almakta çok mantıksız gelmiyor açıkcası.

Ben bu forumu gördüğümde tarih şuan 29.04.2020 ama daha halan birşeyde karar kılmadıysanız tavsiyem kesmeniz ve takmanız yönündedir

Yeni konular

Geri
Yukarı