Cooler Master MH752 düşük ses

Dariahlazatova

Decapat
Sanırım düşük ses ile ilgili açtığım 4. konu. Yeni bir kulaklık aldım ve incelemerde 100DB'ye kadar çıktığını görürken benim kulaklığım 60 70dB falan bariz belli. Uygulamasını indirdim ekolayzır ayalarını yaptım. Oyunlarda sesler birbirine giriyor ve ses kasamıyorum. Psikolojik mi bilmiyorum ama rahatsız olmaya başladım. Boğuk bir ses hakim. Eski kulaklığım HyperX Cloud Stinger çok daha temiz ve yüksek ses veriyordu. Cooler Master'in kendi ses kartı olduğu halde böyle. Çözümü nedir? Başka ne indirmem gerekiyor?

Son düzenleme:
Ekolayzır ayarınız buna benzer olsun;

Ekran dsaAlıntısı.JPG

Ek olarak Sanal 7.1 vb. bir şey açıksa kapatın, Sanal 7.1 her kulaklıkta rezalet ötesi bir deneyim vermekte.

Eki Görüntüle 905006

Ek olarak Sanal 7.1 vb. bir şey açıksa kapatın, Sanal 7.1 her kulaklıkta rezalet ötesi bir deneyim vermekte.
Evet kapalı onlar. Ekozayzır ayarlarım şu şekilde. Sesler boğuk geliyor ve hiç hoşuma gitmedi. QP'den aldım ve iade kabul etmiyorlarmış kutusu açılmış üründe. Halbuki iade var diye oradan almıştım.

Dosya Ekleri

• ahha.png
    ahha.png
    497,5 KB · Görüntüleme: 25
QP'den nasıl iade olmuyor? Ben sorduğumda memnun olmazsanız 14 gün içinde iade edebilirsiniz demişlerdi. Başka bir bilgisayarda denediniz mi?
Başka bilgisayarda deneme şansım olmadı maalesef. Canlı destek ile konuştuğumda şey söyledi: Kiminle konuştunuz bilmiyorum ama kutusu açılan kulaklıkların hijyen sorunundan dolayı iadesi yok demişti ve moralim çok bozuldu düzelmiyor bu kulaklık.

Evet kapalı onlar. Ekozayzır ayarlarım şu şekilde. Sesler boğuk geliyor ve hiç hoşuma gitmedi. QP'den aldım ve iade kabul etmiyorlarmış kutusu açılmış üründe. Halbuki iade var diye oradan almıştım.

Attığım fotoğrafı sağdaki son 5 Bar'a uygulamanız lazım zaten fark ettiyseniz altında Hz yazıyor ve o ekolayzır ayarı iyi değil.

Başka bilgisayarda deneme şansım olmadı maalesef. Canlı destek ile konuştuğumda şey söyledi: Kiminle konuştunuz bilmiyorum ama kutusu açılan kulaklıkların hijyen sorunundan dolayı iadesi yok demişti ve moralim çok bozuldu düzelmiyor bu kulaklık.
Telefonunuzun jak girişiyle deneyin birde, orada sorun olacak mı bakalım.

Eki Görüntüle 905006

Bu şekilde yaptığımda ses boğuklaştı bende, MH752 kullanıyorum.

Telefonunuzun jak girişiyle deneyin birde, orada sorun olacak mı bakalım.

Bu şekilde yaptığımda ses boğuklaştı bende, MH752 kullanıyorum.
Sizin ekolayzır ayarlarınız nasıl? Tam olarak nasıl ses alıyorsunuz?
Attığım fotoğrafı sağdaki son 5 Bar'a uygulamanız lazım zaten fark ettiyseniz altında Hz yazıyor ve o ekolayzır ayarı iyi değil.
5 bar yaptım ama doğru ekolayzır nasıl yapılmalı bilmiyorum. Sesler gerçekten hiç iç açıcı değil. Direkt kulağım acıdı.

Eki Görüntüle 905031
Sesler gayet kaliteli ve boğuk değil.
Benim aldığım ses boğuk ve rahatsız edici maalesef. Bu aldığım 4. kulaklık ve hepsinde aynı problemi yaşıyorum. Kendi ses kartları olmasına rağmen böyle bir durum var. Nasıl çözülmeli inanın bilmiyorum. Format falan mı atsam bilemedim ama. Bileceğini düşündüğünüz kişileri etiketler misiniz? @Cooler Master Türkiye Siz de bakar mısınız konuya?

Geri
Yukarı