Cooler Master ML240L V2 nasıldır?

Kasanın hava sirkülasyonu iyi duruyor, sistemi ne zaman toplattınız? Bu arada elinizi öndeki fanların önüne koyduğunuzda hava akışı iyi oluyor mu?

Ryzen 5 3600 ısınan bir CPU diyebilirim, termal macun yenilemesi yapabilirsiniz fakat sorunu tamamen çözmez diye tahmin ediyorum.

Aslında kasayı sorma nedenim 240mm sıvı soğutma sığacak mı diye merak ettiğimdendi.

ML240 V2 soğutucusunu öneririm, fiyatına göre performansı iyi. Eğer 650 lira bütçenizi zorluyorsa hava soğutma da tercih edebilirsiniz.

Harika bi sıvı soğutma. Daha önce bu sıvı soğutmayla ilgili destan yazmıştım ama sayfayı yenilemem sonucunda yorumum silinmişti. Ürüne gelecek olursak; R5 2600 3.85Ghz'de stok soğutucu ile render sırasınca 95 derecelere çıkıyordu, sıvı soğutma ile 4.1 Ghz'de 70 derece üstüne çıkmıyor. 4Ghz'de 60 üstünü pek görmedim. Kasam da Cooler Master olmasına rağmen sıvı soğutma yüksek olduğu için radyatör fanı ram çubuklarına değiyordu. Bu nedenle fan çerçevesinin rame değen kısmını kesmek zorunda kaldım, dikkatli olun. Fanlarda, özellikle pompada gram ses yok.

Geri
Yukarı