Cooler Master ML240V2 RGB ışıkları yanmıyor

keremph

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Kullandığım sistemde Cooler Master ML240V2 RGB sıvı soğutma bulunmakta. Kullandığım anakart giriş seviyesi Gigabyte A520MK-V2.

Sistem daha yeni. Aldığımda montajını yapan arkadaş anakartta RGB desteği olmadından ötürü yanmıyor demişti. Benim fikrimce kendisi bilmiyor. Bu fanların RGB ışıkların yanması arkadaşın dediği gibi mi? Değilse nasıl yapabilirim yardımcı olur musunuz?

Kasanın Kendi ARGB, Ekran kartının RGB Işığıda yanmakta. Aldığımda hiç yanmıyordu.

RGB Rainbow şekilde yanması lazım. Arkadaş gerekli bağlantıları yaptı mı?
Kasayı toplayan arkadaşın pek fazla donanımlı olmadığını düşündüğümden arkadaş anakartta rgb girişi yok ondan yanmıyor dedi. kabloların nereye bağlandığını vs. ben de açıkçası bu konuyla ilgili bilgi sahibi değilim. yardımcı olur musunuz.

Kasanın Kendi ARGB, Ekran kartının RGB Işığıda yanmakta. Aldığımda hiç yanmıyordu.

Kasayı toplayan arkadaşın pek fazla donanımlı olmadığını düşündüğümden arkadaş anakartta rgb girişi yok ondan yanmıyor dedi. kabloların nereye bağlandığını vs. ben de açıkçası bu konuyla ilgili bilgi sahibi değilim. yardımcı olur musunuz.
Valla hocam ARGB desteği olmayan anakarta hiç böyle bir bağlantı yapmadım. Direkt CPU LED'e bağlasanız çalışır mı acaba. Emin olamadım, bilen arkadaşlar yeşillendirirse iyi olur.

RGB Rainbow şekilde yanması lazım. Arkadaş gerekli bağlantıları yaptı mı?
Kutunun içine baktığımda RGB kontrol kablosunu vs görüyorum onları mı bağlamam gerekiyor? Anakartım giriş seviyesi olduğu için nereye bağlayacağımı psu mu anakarta mı bağlayacağımı bilmiyorum nasıl yapabilirim?

Kutunun içine baktığımda RGB kontrol kablosunu vs görüyorum onları mı bağlamam gerekiyor? Anakartım giriş seviyesi olduğu için nereye bağlayacağımı psu mu anakarta mı bağlayacağımı bilmiyorum nasıl yapabilirim?
Hocam anakartınız desteklemediği için bağlanıyor mu emin değilim.

ARGB desteği olmayan anakartlarda nasıl işliyor inanın bilmiyorum. Direk CPU LED'e bağlayıp deneyin bakalım ne olacak.
Hocam anakartı sökecek miyim ki sökmesini de bilmiyorum sadece donanımsal bilgim var pratikte 0 onun dışında neyi nereye bağlayacağımıda bilmiyorum bulunduğum ildeki bilgisayarcıda becerememişti.

Hocam ekstra olarak içinden iki tane kare şeklinde bir şey çıktı onları da kullanmamışlar.

Onun rgb kontrolcüsü var küçük, üzerinde 3 tuş olması lazım. PSU'dan ona bağlantı yapılıyor, renk ve mod oradan kontrol ediliyor. Anakartın argb destekliyorsa direk bağlıyorsun fanları, desteklemiyorsa o kontrolcü ile aynı iş görülüyor. 🤙

İlave: 8. dakikadan sonra gösteriyor o aparatı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

Geri
Yukarı