Cooler Master Nepton 240M Su Soğutma Sesi

Azog34

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. İşlemcinin üzerine kurulan soğutucu aparatından (Fotoğrafta da belirttim.) çalışma halinde cızırtı şeklinde ses geliyor. Sizce bu normal mi? Nedeni nedir?

Dosya Ekleri

• 14550974_306589966377119_1020331501_o.jpg
    14550974_306589966377119_1020331501_o.jpg
    182,2 KB · Görüntüleme: 94
Son düzenleyen: Moderatör:
Çok sanşsızsın. Genelde bu modelde hep aynı sıkıntılar mevcut. Sıcaklık değerlerin normal ise sıkıntı yok. O ses yüzünden tırlatmış insanlar bile var yani forumlarda. Bunu çalıştığına dair bir işaret olarak algılayabilirsin mesela. :)

Çok sanşsızsın. Genelde bu modelde hep aynı sıkıntılar mevcut. Sıcaklık değerlerin normal ise sıkıntı yok. O ses yüzünden tırlatmış insanlar bile var yani forumlarda. Bunu çalıştığına dair bir işaret olarak algılayabilirsin mesela. :)

Sıcaklık normal ise sorun yokmu diyorsunuz ?

İnternetten bakabilirsin. Ses yapar genelde sıvı soğutucular bir nebze. Bende de Thermaltake Water Pro 3.0 var cızırtı gibi ses yapıyor kulağımı kasaya dayadığım da duyuyorum anca.

İnternetten bakabilirsin. Ses yapar genelde sıvı soğutucular bir nebze. Bende de Thermaltake Water Pro 3.0 var cızırtı gibi ses yapıyor kulağımı kasaya dayadığım da duyuyorum anca.

Sıcaklığı ölçmek için hangi programı önerirsiniz ?

Pek anlamıyorum hocam resim attım.

Dosya Ekleri

• Adsız234.png
    Adsız234.png
    152,2 KB · Görüntüleme: 76
Bu fotoğrafta sadece ekran kartının durumu gözüküyor gibi. Değerler hep 0 dikkat ettiysen. AIDA 64 indirirsen daha sağlıklı olur. Bu fotoğraflardan anlamaya imkan yok. :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı