Çözüldü Cooler Master PSU elektrik sesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ribatturan

Hectopat
Daha fazla  
İyi forumlar herkese. Bugün uzun yıllar kullandığım güç kaynağını değiştirmek için kolları sıvadım ve 2 saat içinde eski güç kaynağımı söküp, yeni Cooler Master güç kaynağını taktım. Bilgisayarı ilk açtığımda düzgünce çalıştı ancak kasayı küçük bir şekilde hareket ettirdiğimde bilgisayarım kapandı ve tam güç kablosunun güç kaynağına girdiği kısımda "czzt" sesi duydum. Hemen anahtarı sıfır konumuna getirdim ve kabloyu hareket ettirdim. Anahtar kapalıyken bile elektriksel ses gelmeye devam etti. Başka güç kablosu denedim sorun hala devam ediyor. Açıkçası bilgisayarı açmaya korkuyorum. Ne yapmamı tavsiye edersiniz? Güç kaynağım bozuk olabilir mi? Yoksa prizle mi alakalı sorun vardır?

Çözüm
Güç kaynağının anahtarı açık bile olsa önce kablo güç kaynağına bağlanır, ardından prize takılır. Bunu yapmadığınız için bu sesi duyuyorsunuz. Endişe etmenize gerek yok fakat bir daha yapmayın.
Güç kaynağının anahtarı açık bile olsa önce kablo güç kaynağına bağlanır, ardından prize takılır. Bunu yapmadığınız için bu sesi duyuyorsunuz. Endişe etmenize gerek yok fakat bir daha yapmayın.
Teşekkürler cevabınız için. Açtım bilgisayarı şuanlık hiçbir sorun yok. Dediğinize dikkat edeceğim.

Tekrardan rahatsız ediyorum, az önce bilgisayarim uyku modundaydi ve birden tüm fanlar dönmeye başladı. Ben de kendiliğinden açıldığını düşündüm ancak bilgisayarın güç ışığı yanıp sönüyordu. Klavyeye elektrik gelmemişti ve kasanın ön fan ışığı yanmıyordu. Kafam çok karıştı...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı