Cooler Master RC-K380 Yan Kapağa Fan

f1lash

Kilopat
Merhabalar. Elimde 1 adet 120mm fan mevcut. Bunu kasanın cam kapağına takmak istiyorum fakat içerden takınca ekran kartının güç kablolarına çarpıyor. Dışardan takarsam bir sıkıntı olur mu? Ayrıca üst tarafa fan takılabileceği yazıyor ama anakarttan dolayı fan oraya girmiyor montajı nasıl olabilir?

Öncelikle söyleyeyim aynı kasayı bende kullanıyorum. Dışardan takarsan içeriye direk olarak toz üfler ve kasayı sürekli temizlemek zorunda kalırsın. Ayrıca yukarıyada içeriden fan takamassın anakarta değer dediğin gibi. Ama sana bir tavsiye vereyim. Kasanın üst tarafında toz filtresi takılı olarak geldiği için fanı kasanın üst kısmında dışarıya takabilirsin. Yukarıya takacağın fanın kenarındanda bir delik delerek kabloyu oradan sokup montajı tamamlayabilirsin. Mantıklı bir çözüm olacaktır. Fakat montajı sıkıntı.

Ekran kartı modeliniz nedir? O kadar yükseklik yaratıyor mu? Ek olarak, aşağıya da takabilirsiniz.

Ekran kartım ASUS R9 285 kabloyu iyice sıkıp takınca oluyor ama güç kablolarını sıkınca biraz zarar gördü ondan vazgeçtim. Alt tarafta çok fazla kablo var onları biryere çekebilsem kesinlike alt tarafa takmayı düşünüyorum

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı