Cooler Master Seidon 120xl fanlar nereye doğru takılmalı?

theboyztr

Hectopat
Cooler Master Seidon 120xl sıvı soğutma aldım. Arka egzoz fanı çıkartıp monte edeceğim. Fanları dışarı dogru mu yoksa 2 side radyatöre gelecek şekilde mi takmalıyım?

Silinen üye dedi:
Rica ederim size de iyi günler, testlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Bende bir düşük modeli olan 120M veya 120V almayı düşünüyorum.
Dün test ettim zaten. Fanları da doğru takmışım. :) i5 4570 işlemcim var en kısa zamanda bi 4770 k alacağım inşallah. Isı değerleri boşta 28 crysis 3 ultrada oynarken en fazla 47 ye çıktı. Stok fan varken 57 58 leri görüyor du.

Dün test ettim zaten. Fanları da doğru takmışım. :) i5 4570 işlemcim var en kısa zamanda bi 4770 k alacağım inşallah. Isı değerleri boşta 28 crysis 3 ultrada oynarken en fazla 47 ye çıktı. Stok fan varken 57 58 leri görüyor du.
Benimde kurtulmam lazım şu AMD'nin dandik stok fanından, uzun süren testler sonucunda 73C'yi zorladım daha fazla çıkmadı ama anakart 80C'ydi :D Çok ısınıyor meret.

Amd li bi odada kalorifer felan kullanmanıza gerek yok o derecelerle sanırım :D ama intele veya sıvı soğutma ya geçmenizi tavsiye ederim. Malum önümüz yaz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı