Cooler Master Sılencıo 650 vs ZALMAN Z11 NEO vs Aerocool GT-A

Siz olsanız hangi kasayı seçerdiniz

• CoolerMaster Silencio 650 Pure (PSU YOK)

Oy: 13 65,0%
  • Zalman Z11 Neo (PSU YOK)

Oy: 7 35,0%
  • Aerocool GT-A (PSU YOK)

Oy: 0 0,0%

• Oy verenlerin toplamı
    20

Alper Kutluca

Hectopat
Daha fazla  
3 adet kasa arasında kararsız kaldım. Daha doğrusu ben 1. olanı satın almıştım fakat kargodan kırık gelince iade ettim şimdi tekrar alıcam bu arada kararsızlık yaşadım.
Kullandığım işlemci i5 6600 ve stock soğutucu kullanıyorum ve sıvı soğutma kullanmıyacağım.
Benim için önemli olan kasanın sessiz olması.
Hangisini alırsam alayım psu olmayanını alıcam.
  1. COOLER MASTER SILENCIO 650 PURE MidT ATX USB 3.0 SİYAH KASA
  2. ZALMAN Z11 NEO 700W ATX MidT SİYAH KASA
  3. Aerocool GT-A USB 3.0 Pencereli, Fan Kontrolculu Siyah ATX Oyuncu Kasası (AE-GTBE)

Sessiz kasa seçiminde Z11 neo yanlış tercih olur kasayı 1 hafta kullandım. İçerisindeki 120mm ön fan ve yanlardaki 80mm fanlar molex 4 pin bağlantısına sahip yani hızları düşürülmüyor. İlk başlarda sorun olmasada zaman geçtikçe gürültü seviyeleri artacaktır.

Bu üçü arasında Silencio tercih etmelisin sessizlik için.

ZALMAN Z11 NEO hakkında detaylı bilgi sahibi değilim. Çünkü daha önce hiç kullanmadım. Şu an ZALMAN Z11 PLUS kullanıyorum. Kasa hem dış tasarımı yönüyle hem de kasadaki fanların etkili soğutma performansı ve sessizliği ile dikkatimi çekiyor. Ayrıca bilgin varsa bileşenlerin montajını ve kablo yönetimini daha rahat yapabilirsin. Almak istersen önerebilirim. Birkaç gün içerisinde bu kasayla topladığım sistemin resimlerle incelemesini yapacağım. Denk gelirsen oradan da kasa hakkında fikir edinebilirsin.

şu anda silenco kullanıyorum sessizlikten tutda dizayna kadar çok güzel.
aklımda z11 neo vardı dayım süpriz yapmak için bunu almış iyikide almış

Evet vatana gidip 2 kasayıda incelemem sonucunda cooler master almaya karar verdim. Kullanılan malzeme ve yalıtımı daha iyi gözüküyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı