Cooler Master td 500 sesli çalışıyor

Tekila

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
ögrenci
4 fanlı td 500 mesh kasa aldım. Öndeki üçlü fan belli devir aralıklarında 2 saniyede bir tekrarlayan "vu" sesi çıkarıyor ve titreşim yaratıyor. Sabahları sorun olmasa da gece rahatsız edici buna nasıl çözüm bulabilirim? Satıp farklı fan alınır mı? Daha önce laptop kullanıyordm, kasa fanlarının sesi mi böyle bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayırlı olsun hocam. Elbette laptop ile farklı olur.

TD 500 Mesh White incelemesi
İncelememi okuyabilirsiniz, sadece sizde olan bir durum değil. Kasanın fanları biraz sesli, orada da bahsettim. Fanlar DC olduğu için düzgün bir ayar da çekemezsin maalesef.
Sanırım yapabilecek bir şey yok. Anakart üzerinden %35'e çektim, 450Rpm civarı çalışıyorlar. Bayağı farkediyor ama o ses hala geliyor. Sanırım bir süre idare etmem gerekecek.
Fanların vidası tam sıkılı mı? Ben ikisini de kullanıyorum, bence laptop sağa sesli.
Bilmiyorum denemedim hiç ama sıkı gibi duruyorlar.
O normal. Alışacaksın.

Öyle fanlar. Fanların hızını düşürebilirisin rahatsız oluyorsan.
Düşürdüm %35 yaptım, kesinlikle yeni fan almam gerekecek. 4,5 ay dursunlar bakalım.

Fanların yüzde 60 altına indiğini bilmiyordum. Bende PWM iken sürekli tam devirde çalışıyorlar. DC de zaten yüzde 60 altına inemiyorum. Sizin öyle bir imkanınızın varsa güzel bir ayar yapar, idare edersiniz. Performans olarak güzel, sese de alışırsanız zamanla böyle devam edersiniz.

Fanların yüzde 60 altına indiğini bilmiyordum. Bende PWM iken sürekli tam devirde çalışıyorlar. DC de zaten yüzde 60 altına inemiyorum. Sizin öyle bir imkanınızın varsa güzel bir ayar yapar, idare edersiniz. Performans olarak güzel, sese de alışırsanız zamanla böyle devam edersiniz.
Evet artık çoğu anakart DC üzerinden voltaj kontrolü yapabiliyor. Şimdi işlemcinin fan sesi ortaya çıktı, stok İntel fanı ona da düzgün bit şey lazım.

Geri
Yukarı