Cooler Master V8 GTS vs Liquid CPU Cooler H60

Arkadaşa düşünüyoruz esasında bende i52500 k üzerine evo 212 takılı bu arada. Onun işlemcisi i5 4690k ve stok fan ile Mersin sıcağında kavruluyor. Yurt dışından ucuza alacağı için üst model düşünüyor. O yüzden bunların arasında kaldı/k.

Burada ki esas soru aslında su soğutma mı hava soğutma mı?

Evet bahsettiği arkadaşı benim.. işlemcim i5 4690k stock fanla Mersin sıcağında oyunlarda sıcaklık 92 dereceye kadar çıkıyor(overclock'suz).. Ben bu iki soğutucudan birini aldığımda da işlemci hızını 4.5ghz 'e çekmeyi düşünüyorum o yüzden bu iki üst modelden birini düşünmekteyim. Yukardaki linklerde hava soğutma olanın fiyatı vatanda 450tl, sıvı soğutma olan ise 300 lira ama ben amazondan getirteceğim için fiyatları hemen hemen aynı olacak. Sizce hangisini almak daha mantıklı ?

V8 GTS şekil olarak güzel olsa da performans olarak Hyper 212 EVO ile arasında dağlar kadar fark yok. Kasanın içinde yeterli boşluk varsa Noctua D14 alabilirsin. Yada çift radyatörlü bir sıvı soğutma olabilir. Mesela Corsair H100i.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı