CoolerMaster HAF 912 Advanced ön kapak problemi

BrkD22

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Profesyonel Öğrenci
Merhaba arkadaşlar,

Sonunda toplamak istediğim sistemin bileşenlerini aldım, anakartın gelmesini bekliyorum. Şöyle bir problemim var. HAF 912 Advanced model kasa aldım. DVD sürücüsünü takmak için ön kapağı çıkarmaya çalışıyorum fakat sağ taraftaki pinler rahatça kurtulmasına rağmen, sol taraftaki pinler kurtulmuyor. Üst taraftaki pine basınca en alttaki pin yerine oturuyor, en alttaki pini kurtarınca, en üstteki pin yerine oturuyor. Alt tarafa tornavida sıkıştırıp üstü ne kadar zorlasamda kapağı ön paneli çıkaramıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Beklenmedik bir durum ise kasayı geri götürüp yenisini isteyeceğim.

Aslında çok doğru, ben de ön kapağı çıkartırken pek nazik davranamıyorum. Genelde altında tutacak yeri olur.
Aynı anda her tarafından çek, o kadar da nazik davranma yani kasaya. Biraz güç ister bu işler.

Mesela ben kasamın üst panelini ilk deneyişimde çıkaramadım, korktum kırılacak diye ve çıkaramadım :D
Kasanın içerisine takmıştım yani, açamadığım için. Kontrollü olarak biraz güç uygula.

Eksi olarak görmemelisin bunu. Pamuk gibi yumuşak olup kıpır kıpır oynamasını mı istiyorsun :)
Bırak sert olsun, yerinde dursun. Sabah akşam çıkartmıyorsun zaten ön paneli.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı