CoolerMaster MasterLiquid Lite 240 sızdırma sorunu

Amg61

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Kebapçı
Hayırlı akşamlar. Bügün eve geldiğimde bilgisayarı açmak istedim ve aradan 10 saniye sonra bilgisayar kapandı. BIOS kontrol ettiğimde sıcaklık 85 derece olduğunu gördüm. Kontrol ettiğimde ise Asus TUF B450 Plus Gaming (AM4) anakartın üstundeki soğutucu plastigi tırnağı kırılmış sıvı soğutucu pompası yeşil kaygan bir sıvı çevrelemiş etrafını.

Benim şimdi ne yapmam gerekli, bütün bilgisayar parçaları Vatan Bilgisayar'dan alınmış olup 23.11.2018'de alındı. Benim ne yapmam lazım? Garantiye göndereceğim ama Asus bunu kabul eder mi? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Soğutucuyu da mı vatandan ve garantili aldınız? Bir de sistemi vatan mı topladı kendiniz mi?
Bu konuda asus büyük ihtimalle kılını kıpırdatmaz çünkü sızdıran parça kendisine ait değil. Cooler master bu konuda ne yapacak bu önemli. Müşteri memnuniyeti için zararı karşılarmı bilinmez. Ama bu Müşteri hakem heyetine başvurmak için bir gerekçe olabilir.

Sivi soğutucuyu vatan'dan aldim bilgisayari ben topladim ama faturada montaj mağazada yapılmıştır yazıyor. Ben şimdi direk vatana mi gidim cooler master mi arım asusu mi arim ?

Iletişim adresini bulamadım kutu içeriğinde iletişim numarası da yok . Vektron Elektronik diye biyer buldum burasımı acaba yetkili servis

Merhabalar,

İlk olarak Vatan ile iletişime geçin. Daha sonra Vektron Elektronik ile iletişime geçebilirsiniz. Size kounuyu şöyle özetliyim;

Eğer sıvı soğutucu anakartta ki soketin kırılmasından dolayı sıvı akıttıysa muhtemelen Asus ile görüşmeniz gerekecek. Burada ki asıl konu soğutucunun kırılmadan dolayı fiziksel hasar ile mi sıvı akıttığı. Eğer fiziksel kırılmadan dolayı sıvı akıttı ise garantiye girmez. Ama soğutucu kırılmadan dolayı değil de kendiliğinden sıvı akıttı ise tüm parçalarınız Cooler Master garantisi altına giriyor. Soğutucunun zarar verdiği tüm parçaların tamiri/değişimi bizim tarafımızdan yapılıyor. Dilerseniz bizim ile facebook üzerinden iletişime geçin. Resimler ile konuyu anlayıp size yardımcı olmak isteriz.

Cevabınız için teşekkürler soğutucuda her hangi zarar yok. Anakarttaki soğutucunun takıldığı tırnak kırılmış. Yani sizin dediginiz gibi değil soğutucuda hiç bir şey yok. Asus görüştüm anakart resimlerini attım ve ups kargoyla alınacağını belirtiler bana vektron ile iletişime geçtim onlarda ups kargo kodu verdiler göndermemi istediler ( vektron eğer ki anakarta zarar verdiyse sıvı teması vb. Birşey kasayı getirin dediler ama ben asusla konuştum onlar anakartı yapacaklarını söylediler dedim kendilerine o zaman kargolayın 15 iş gününde yapıp size gönderelim dediler.) @Cooler Master Türkiye

Cooler Master garanti konusunda muazzam çalışan bir firma fotoğraf ile de kanıtlayabilirim. CoolerMaster H500P Mesh kasa almıştım 200 MM fanlarından biri bütün RGB renkleri vermiyordu. Direk sitesine yazdım sadece çalışmadığını gösteren 2 adet fotoğraf attım ve taa Hollanda'dan bana 200 MM fan gönderdiler hemde hiç bir kargo v.s. ücreti talep etmeden. Her hangi bir şekilde yokuşa bile sürmediler anında kargoluyoruz diye cevap geldi. Yani işin kısası eğer sıvı soğutucu tarafından bir sıkıntı olmuşsa ve parçalarınız zarar görmüşse emin olun tamamıyla karşılayacaktır.

Vektron elektronik 2hafta önce arızalanan soğutucumu 2iş günü içerisinde değiştirdi. Benimde pompa bozulup sıvı kaçırmıştı. Şansıma anakartta veya ekran kartımda hiçbir sorun oluşmadı. Soğutucumun pompası arızalanmış hemen tamamen yeni ürün gönderdiler. Tamir vs söz konusu olmadı. Birebir değişim yapıldı. Ben de vatandan almıştım soğutucumu. Vatan 20 iş günü dedi Vektron 2günde kargoladı.Vatana gitmeyin bile vektron ve asus sorununuzu güzelce çözecektir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı