CoolerMaster MasterLiquid ML120L RGB su sesi

Yer
Muğla-Ortaca
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Yukarıda da belirtiğim gibi dün Vatan Mağzasından Cooler Master Masterliquid ML120L RGB modelinde bir sıvı soğutucu aldım. Taktım ve de sorunsuz çalışıyor tek bir şey hariç Pompadan yüksek düzeyde su sesi geliyor. Elimdeki ürün bozuk mu? Bana sorun yaratır mı? Bunu öğrenmek istedim eğer öyleyse iade edeceğim yardım eder misiniz?
@Recep Baltaş
@Ali Güngör

İşlemcinizde overclock falan varmı? Ayrıca sistem açıldığı zaman kaç derece oluyor? Doğru taktığınıza da emin olmalısınız, ses gelir ama bariz duyulcak bir biçimde olmaz sıvı soğutmalarda.

İşlemcinizde overclock falan varmı? Ayrıca sistem açıldığı zaman kaç derece oluyor? Doğru taktığınıza da emin olmalısınız, ses gelir ama bariz duyulcak bir biçimde olmaz sıvı soğutmalarda.
Evet overclock yaptım, Ryzen 1500x'i 3.85Ghz'e çıkardım.doğru taktığımı düşünüyor hareket etmiyor pompa sağlam çok sıkı da değil.Max 65 derece oluyor şuanda. Normal de 49*55 arası oluyor.

49-55 derece yük altında değilken fazla bi sıcaklık, zararı yok ama soğutma sistemi orta derecede çalıştığı için ses çıkması normal.Ben ryzen 5 2600 kullanıyorum ve overclock olmadan işlemcim 25derece de çalışıyor.Şuan overclock halinde 38 derecelerde ve doğal olarak aradaki 10-12 derecelik farklar soğutma sistemi devreye girdiği zaman fanlardan yada sıvı soğutmadan ses geliyor işlemciyi stabil derecede tutmak için.

49-55 derece yük altında değilken fazla bi sıcaklık, zararı yok ama soğutma sistemi orta derecede çalıştığı için ses çıkması normal.Ben ryzen 5 2600 kullanıyorum ve overclock olmadan işlemcim 25derece de çalışıyor.Şuan overclock halinde 38 derecelerde ve doğal olarak aradaki 10-12 derecelik farklar soğutma sistemi devreye girdiği zaman fanlardan yada sıvı soğutmadan ses geliyor işlemciyi stabil derecede tutmak için.
Bu arada kusura bakma akıldan yazmıştım normal değerleri 38-45 arası normalde. Birde ben çok ses çıkarmasın diye fanı %50 de çalıştırıyorum

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı