Core 2 Duo E7300 3.2 GHz'den yukarı çıkmıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Murat Yılmaz

Hectopat
Intel core 2 duo E7300 işlemcime overclock yaptım. Fakat işlemciyi 3.2 ghz den yukarı çıkarttığımda ne kadar voltaj versem bir türlü stabil çalışmıor. PC açıldıktan 5 dakika sonra mavi ekran gelip kapanıyor. Bunun nedeni nedir ? (İşlemciyi BIOS tan OC yapıyorum)

Sistemim :

• Asus P5G41T-M LX
  • İntel Core 2 Duo E7300
  • GSKILL 1333 mhz CL7 (2GB x2)
  • THERMALTAKE TR2 550W
  • HIS Radeon HD5770
  • İşlemci soğutucusu : XIGMATEK BALDER

Recep abi OC konusunu çok araştırdım . Ve gayet tecrübeli olduğumu biliyorum. Turbo key ile OC yaptım zaten. Çok az bi etki ediyor. E7300'ü 4 GHz'lere kadar çıkaranlar var. Benim işlemcimin neden daha yukarı çıkamadığını öğrenmek istiyorum. Bana biraz bilgi verebilir misin?

Gerek Vcore , gerek VTT Voltage bunları epey yukarı çıkarttım fakat gene olmadı. 3.2 GHz'den yukarı çıkmıyor. Ramlere OC yapmak için Voltajı mı yükseltmem gerek ?

OC konusunu gayet iyi araştırıp tecrübe edindiysen iki konuyu öğrenmiş olmak gerektirdi

1: Anakartın OC için yeterli değil.
2: Her işlemcinin farklı OC eşiği vardır.

Sistemin belki RAM'lere voltaj yetmediğinden reset atıyor, belki de PCI Express frekansı OC ile birlikte yükseldiğinden... Ya da sen doğrudan 4 GHz üstüne çıkmaya çalışıyorsun, ki OC mantığına tamamen ters bir durum. OC, deneme yanılmadır

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…