Core 2 Duo E7300 sisteme HD7790 olur mu?

M

MKopuz

Ziyaretçi
Dün Ekran kartımı yenilemeye karar verdim. Vatan dan ASUS HD 7790 alacağım. Ama güç kaynağımın yeterlimi yetersiz mi olduğunu bilmiyorum. Güç kaynağım; Everest ATX-450

v2-72185_medium.jpg
15914102326w.jpg

BİLGİSAYAR ÖZELLİKLERİM :
  • İNTEL CORE 2 DUO E7300
  • 2GB KİNGSTON DDR2 RAM
  • WİN7 ULTİMATE
  • ASUS P5KPL-CM ANAKART
  • ZOTAC NVİDİA 9500 GT 1 GB 128 Bit
  • 1 TB SEAGATE 7200 RPM HDD

Son düzenleyen: Moderatör:
İşletim sistemini Win 8.1'e taşı. Daha az bellek tükettiğini gözlemledim. Çünkü 2 gb bellek günümüz oyunları için yetersiz. Power'in çok eski hocam. Ama çalıştırır o ekrankartını (Ne kadar sağlıklı olur bilemem).

500 watt +80 CM, Corsair ya da bütçen varsa İnwin Commander alabilirsin. Elindeki power'in vereceği en fazla 350 watt güç.

Ram ile power konusunda kesinlikle bir değişikliğe gitmenizde gerekiyor. Eğer bütçeniz yoksa para biriktirip hepsini aynı anda almanızı öneririm. Sizin açınızdan daha sağlıklı olacaktır.

Ram ile power konusunda kesinlikle bir değişikliğe gitmenizde gerekiyor. Eğer bütçeniz yoksa para biriktirip hepsini aynı anda almanızı öneririm. Sizin açınızdan daha sağlıklı olacaktır.
Bir şey soracağım. Benim ramlerim 2x1 gb 400 mhz kingston ram. Ben şimdi 800 mhz veya başka bir mhz ram alsam uyar mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartınızın sitesinde hangi ramlerle uyumlu olduğu konusunda bir liste bulunur. Buradan size uygun olanını seçip alabilirsiniz. Ancak elinizde bulunan 400 mhz ramlere ek olarak 800mhz değerinde bir ram takamazsınız. Uyumsuzluk çıkar. Size tavsiyem sisteminizi komple değiştirmeniz yönündedir. Ayrıca işlemciniz darboğaz yapma olasılığı yüksek bu sebeple para biriktirip sıfırdan pc toplamanızda büyük fayda var. Aynı zamanda ekran kartı yük halinde daha çok enerji tüketecektir. Bu da sisteminizi PSU'dan dolayı tehlikeye sokmaktadır. Ekran kartınız ile tüm parçalarınızı yakma ihtimaliniz ortaya çıkar ki ekran kartınıza ve HDD'nize yazık olur.

Elindeki PSU 350W güç veremez, buna imkan yok. Yanlış görmediysem +12V kanalından 16A akım sağlayabiliyor, yani "192W" güç verebiliyor. Peki sistem ne kadar yakar?
HD7790 = 85W, E7300 = 65W ve sistemin geri kalanı 40-50W civarı güç tüketir. Totalde 200W civarı güç gereklidir, yani güç kaynağı bunu sağlayamaz. Tabii bunlardan önce, sistemin genel olarak yetersiz. Büyük ihtimal darboğaz oluşur. Önerim, dişini biraz daha sık ve yeni bir sistem topla.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı