Core 2 Duo E8400 vs Pentium E6500

Hocam Q serisi işlemcilere bakabilirsin.
Hocam işlemci almayacağım, teşekkürler. Bu ikisi arasında hangisi daha iyidir onu öğrenmekti amacım. Lütfen başka işlemci önermeyiniz.

E8400 daha iyidir hocam. İşlemci değiştirecekseniz artık çift çekirdekli değil 4 çekirdekli bakmalısınız.

Katılıyorum iki çekirdek arasında hız farkı çok az ama önbellek farkı var. Ama 2 çekirdek almak kötü olur. Hele OC yapılmak istendiğinde benim anakartım gibi yüksek FSB değerinde sapıtıyorsa 266FSB işlemci daha mantıklı. Tercihen e7500. ama ben yine de önermiyorum.

Git E5450 al veya başka bir 4 çekirdekli işlemci (Q9000 serisi birçok işlemci yine tatmin edecektir. Ama 266FSB olanlar çok fazla yok (65nm olanlar hariç)

Gereksiz bir hamle olur.

Yanlış hatırlamıyorsam E8400 vardı sizde. Dursun durduğu yerde.

Yanlış hatırlamıyorsam E8400 vardı sizde. Dursun durduğu yerde.
Hocam sistemi değiştirdim, o sistemdeki anakart, E8400 işlemci, Foxconn anakart ve 4 GB RAM boşa çıkmıştı. Ben de onları verdim bugün. Konuyla ilgilenip yardım etmeye çalışan herkese teşekkürler :)

Hocam sistemi değiştirdim, o sistemdeki anakart, E8400 işlemci, Foxconn anakart ve 4 GB RAM boşa çıkmıştı. Ben de onları verdim bugün. Konuyla ilgilenip yardım etmeye çalışan herkese teşekkürler :)

Bende de 2 tane farklı marka 4 GB RAM var. (Kingston Hi-Level)

Sattınız mı yoksa birisine mi verdiniz? Verdiyseniz ne kadara verdiniz merak ettim?

Ona göre bende bir fiyata satmaya çalışırım anakartı işlemci RAM'i.

Bende de 2 tane farklı marka 4 GB RAM var. (Kingston, Hi-Level)

Sattınız mı yoksa birisine mi verdiniz? Verdiyseniz ne kadara verdiniz merak ettim?

Ona göre ben de bir fiyata satmaya çalışırım anakartı, işlemciyi ve RAM'i.
Yakınımdı, karşılıksız verdim hocam.

Geri
Yukarı