Core 2 Duo E8400 vs Core 2 Quad işlemciler

403052

Megapat
Makaleler
15
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ana sistem: Ryzen 5 5600, MSI GT 1030 GDDR5, 8 GB DDR4 RAM, MSI B550M PRO-VDH WIFI, 480 GB KIOXIA SATA SSD, MSI A750GL 750W, MSI M100R

İkinci sistem: i3 540, ASUS HD 5450 1 GB, 4+4 8 GB DDR3 RAM, ASUS P7H55M-LX , 256 GB Patriot SSD, Frisby Low Profile ofis kasası + 300W FOEM PSU

Üçüncü sistem: Pentium E6500, G41 Onboard GPU, 4+4 8 GB DDR3 RAM, ECS G41T-M7 anakart, 250 GB HDD, Frisby Low Profile ofis kasası + 300W FOEM PSU
Muhtemelen daha uzun yıllar doğru düzgün PC'm olmayacak. Ben de şuan sahip olduğum PC'mi biraz daha kullanılabilir bir hale getirmek istiyorum. 2004'de çıkmış Half-Life 2'nin bile 30 FPS civarı olduğunu hesaba katarsak bu bir sistem değil çöp kutusudur.
Core 2 Quad işlemciler bildiğimiz gibi 4 çekirdekli oluyor. Şuanda 2 çekirdekli Core 2 Duo E8400 işlemciye sahibim. Bundan kurtulsam ve herhangi bir Core 2 Quad işlemci alsam büyük bir performans artışı yaşar mıyım? 10-15 FPS anca ise pek girişmek istemiyorum değmez diye. Bir de ATI Radeon HD 3450 ekran kartına sahibim, fanı bile yok ve altına kasa fanı koymasam boşta 78 derece oluyor. Bu ekran kartı 256 MB ve oyunlarda da berbat FPS değerleri sunuyor. Kendimce görüntü almak dışında bir yararı olmayıp varlığını hissettirmediğini düşünüyorum. Genelde eski oyunlarda takılırım, CS:GO vb. oyunları sevmiyorum. Belki The Forest oynama hayalim var. GT 710 veya GT 730 alsam işimi görür mü? Harici güç isteyen kartlara yönelemiyorum, PSU'mda bu kartlara takılabilecek bir güç çıkışı bulunmamakta.

Foxconn G31MXP. İleri zamanlarda ekran kartını da değiştiririm büyük ihtimal. Sonra SSD ekleyip bir kaç yıl daha kullanmaya çalışırım.

Foxconn G31MXP. İleri zamanlarda ekran kartını da değiştiririm büyük ihtimal. Sonra SSD ekleyip birkaç yıl daha kullanmaya çalışırım.

Core 2 QX9770 Extreme Edition alabilirsin en güçlü LGA 775 soket işlemcidir kendisi.

Bütçen nedir hocam, o sisteme işlemci yükseltsende o derecede bir ekran kartıyla hiçbir şey ifade etmez gibi bir şey önceliğiniz R7 240 gibi bir kart olsun bayağı bir FPS artışı olur.

Bu kart harici güç bağlantısı istiyor mu yoksa sadece anakarta taktığım gibi çalışır mı? Ayrıca şuan kullandığım ve her gün bela okuduğum ekran kartım gibi altına kendim fan koymak istemiyorum, görüntüsü kötü oluyor. Düzgünce kendini soğutabilen bir modeli var mıdır bu kartın?

Geri
Yukarı