Core 2 Duo E8500 sistem kitleniyor ve resetlemeden açılmıyor

• Konuyu başlatan Massey
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 848

Massey

Hectopat
Arkadaşlar, 2 3 gün önce olmaya başladı bilgisayar kitlenip duruyor. Sebebini çözemedim. Video izlerken veya oyundayken bir anda kitleniyor. Klavye ve mouse hiçbir şekilde işlme yapamıyor, resetlemedenn bilgisayar açılmıyor.

• Foxconn G31 anakart.
  • Core 2 Duo E8500 işlemci.
  • R7 240 ekran kartı.
  • 2+2 800 MHz RAM.
  • 2 Adet HDD var bilgisayarda bir tanesi 160 diger 500 GB.

Arkadaşlar, 2 3 gün önce olmaya başladı bilgisayar kitlenip duruyor. Sebebini çözemedim. Video izlerken veya oyundayken bir anda kitleniyor. Klavye ve mouse hiçbir şekilde işlme yapamıyor, resetlemedenn bilgisayar açılmıyor.

• Foxconn G31 anakart.
  • Core 2 Duo E8500 işlemci.
  • R7 240 ekran kartı.
  • 2+2 800 MHz RAM.
  • 2 Adet HDD var bilgisayarda bir tanesi 160 diger 500 GB.

Son zamanlarda eğer bilgisayar parçalarını sök tak işlemi ile uğraştıysanız ondan kaynaklı olabilir. Aynı sorun bende yaşamıştım. Ekran kartı tam oturmadığı için oluyordu ekran kartını söküp tekrar takmayı deneyebilirsin.

Son zamanlarda eğer bilgisayar parçalarını sök tak işlemi ile uğraştıysanız ondan kaynaklı olabilir. Aynı sorun bende yaşamıştım. Ekran kartı tam oturmadığı için oluyordu ekran kartını söküp tekrar takmayı deneyebilirsin.

İşlemci harici parçaları kontrol ederek söküp taktım ama hala aynı. Mesela cevap yazarken kitlendi bilgisayar reset attım.

Genelde ekran kartı sorunu. Başka bir kartla dener misiniz?
Şuanda elimde başka bir anakart ve yerim uzak 5 6 gün içerisinde deneyebilirim
Virüs taraması yaptım trojan diye birşey çıktı bununla alakalı olabilirmi?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    151,4 KB · Görüntüleme: 30
Tam bakar mısın yanmıyorsa anakart sorunu.
Anakartların bir yerinde ışık var.
Şu anda elimde başka bir anakart ve yerim uzak 5 6 gün içerisinde deneyebilirim
Virüs taraması yaptım trojan diye bir şey çıktı bununla alakalı olabilir mi?

Aslında doğru. Trojan girince benim bilgisayara açılmamıştı. Kesin formata göndermen lazım.

Geri
Yukarı