Core 2 Duo E8600 yerine işlemci önerisi

onurhaslak

Hectopat
Merhabalar. Ben yeni işlemci almaya karar verdim. Sistemimi yazıyorum:
  • Anakart: MSI 2A78h
  • RAM: 4 GB DDR2
  • İşlemci: Intel Core 2 Duo E8600 3.33 GHz
  • Ekran Kartı: GT730 2GB
Alacağım işlemci Intel Core 2 Quad Q9550 ama anakartım destekler mi ondan şüpheliyim. Acaba yardımcı olur musunuz?

İstediğim oyunu düzgün oynayamıyorum. Örnek PUBG Mobile, telefonda da kasıyor pcde de. En azından işlemciyi değiştirsem rahatlar diye düşünüyorum. Anakartım destekliyor mu o işlemciyi onu bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz?

Ana kartın Core 2 Duo serisinden fazlasını desteklemiyor maalesef.
Kader ortağıyız, bende de E8500 var. :D

İstediğim oyunu düzgün oynayamıyorum. Örnek PUBG Mobile, telefonda da kasıyor pcde de. En azından işlemciyi değiştirsem rahatlar diye düşünüyorum. Anakartım destekliyor mu o işlemciyi onu bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz?
Anakartın desteklemiyor ayrıca desteklese bile hiçbir fark olmaz kasmalar devam eder işlemcinde sorun yok sadece düşük seviye ekran kartına sahipsin. Bir de DDR2 çok eski.

Peki düşük bütçeli bir sistem öneriniz var mı?
Aliexpress'ten e8600 işlemci sipariş verecektim. Çin'de şuan yarı yıl tatili var, eğer satmayı düşünürsen işlemcini satın alabilirim :)
Eğer iyi bilgi birikimin var ise 2. el parçalar toplayarak düşük maliyetli bir bilgisayar toplayabilirsin. Almak istediğin parçaları belirleyerek her birini ayrı ayrı 2. el sitelerinde aratarak.

Aliexpress'ten e8600 işlemci sipariş verecektim. Çin'de şuan yarı yıl tatili var, eğer satmayı düşünürsen işlemcini satın alabilirim :)
Eğer iyi bilgi birikimin var ise 2. el parçalar toplayarak düşük maliyetli bir bilgisayar toplayabilirsin. Almak istediğin parçaları belirleyerek her birini ayrı ayrı 2. el sitelerinde aratarak.
Önerin için teşekkür ederim. Şu anda satmayı düşünmüyorum. Anakartım destekleseydi bu işlemci boşa çıkacaktı. Sıfırdan bir sistem kurmak zorundayım ve sanırım fazla maaliyetli olacak. Önerin için teşekkür ederim. ☺️

Önerin için teşekkür ederim. Şu anda satmayı düşünmüyorum. Anakartım destekleseydi bu işlemci boşa çıkacaktı. Sıfırdan bir sistem kurmak zorundayım ve sanırım fazla maaliyetli olacak. Önerin için teşekkür ederim. ☺
DDR2 sisteme yatırım yapmak mantıklı değil, zaten anakartının üst sınırında donanımlara sahipsin. Anakart üreticinin resmi sitesinden CPU destek listesine bakar en üst seviye işlemci ne ise bakar modifiye edebilirsin ancak bir yerde tıkandığını ve anakartını değiştirmen gerektiğini göreceksin. Anakartını değiştirdiğinde ise diğer tüm donanımların boşa düşecek, yeni ram, ekran kartı, işlemci ve belki PSU almak zorunda kalacaksın zaten :)
Benim elimde boşta duran ddr2 ram ler ve ekran kartı olduğu için Letgo'dan 25 tl ye bir anakart aldım, aldığım anakartın desteklediği en üst işlemci e8600, onuda aliexprestten kupon ile 35 tl ye alığ 60 tl ye senin sisteminin emsalini yapmış olacağım, bu yuzden yatırım yapıyorum.

DDR2 sisteme yatırım yapmak mantıklı değil, zaten anakartının üst sınırında donanımlara sahipsin. Anakart üreticinin resmi sitesinden CPU destek listesine bakar en üst seviye işlemci ne ise bakar modifiye edebilirsin ancak bir yerde tıkandığını ve anakartını değiştirmen gerektiğini göreceksin. Anakartını değiştirdiğinde ise diğer tüm donanımların boşa düşecek, yeni ram, ekran kartı, işlemci ve belki PSU almak zorunda kalacaksın zaten :)
Benim elimde boşta duran ddr2 ram ler ve ekran kartı olduğu için Letgo'dan 25 tl ye bir anakart aldım, aldığım anakartın desteklediği en üst işlemci e8600, onuda aliexprestten kupon ile 35 tl ye alığ 60 tl ye senin sisteminin emsalini yapmış olacağım, bu yuzden yatırım yapıyorum.
Bende sıfırdan sistem kurmayı düşünüyorum. İstediğim sistem çok üst düzey bir sistem değil. Bana sadece orta düzeyde bir sistem gerekli. Bilgisayarım artık o kadar kötü ki PUBG Mobile de bile kasma yapıyor. Değiştirmenin zamanı gelmişti. Bu konuda önerilerinize açığım bana yardımcı olursanız çok mutlu olurum ☺️

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı