Core 2 Duo sisteme Windows 8.1 yüklenir mi?

Hocam mavi ekran hatası alması çok muhtemel. Çünkü her bilgisayar kendi anakartına uyumlu olacak şekilde kuruyor sistemini. Denemiştim mavi ekran verdi.
Babama da sordum, o da uyumsuz algıladığı için yeniden Windows 7 ile boot eder dedi.

Kısacası arkadaşlar, bu Windows 8 veya 8.1'i yükleme şansımız yok. Bence ASUS kaynaklı bir sıkıntı bu. Çünkü milletin bilgisayarına yükleniyor, bizim bilgisayara yüklenmiyor.

Bu arada bilgisayar ASUS X59SL'nin 2007 veya 2008 modeli.

Son düzenleme:
Babama da sordum, o da uyumsuz algıladığı için yeniden Windows 7 ile boot eder dedi.

Kısacası arkadaşlar, bu Windows 8 veya 8.1'i yükleme şansımız yok. Bence ASUS kaynaklı bir sıkıntı bu. Çünkü milletin bilgisayarına yükleniyor, bizim bilgisayara yüklenmiyor.

Bu arada bilgisayar ASUS X59SL'nin 2007 veya 2008 modeli.
windows 10 yükseltme aracını denediniz mi?

Hocam mavi ekran hatası alması çok muhtemel. Çünkü her bilgisayar kendi anakartına uyumlu olacak şekilde kuruyor sistemini. Denemiştim mavi ekran verdi.

Ben denemiştim hocam Windows hazırlanıyor lütfen bekleyiniz dedikten bir süre sonra sorunsuz açılmıştı.

Bu arada bilgisayar ASUS X59Sl'nin 2007 veya 2008 modeli.

Bende de ASUS K52F var ve bunda denemiştim sorun olmamıştı bilmiyorum hocam elektronik biraz da şans işi.

Hocam anakartınız nedir? Bios güncellemesi sorunu çözebilir belki.
BIOS'u babam 3-4 yıl önce güncellemiş.

Usb bellek ile dener misiniz?
Zaten USB bellek ile kurulum yapmaya çalışınca olmuyor. Windows logosu ve yükleniyor işareti çıkıyor ama sonra bilgisayar kapanıyor.

Hocam anakartınız nedir? Bios güncellemesi sorunu çözebilir belki.
Ana kartı bilmiyorum.

T2400 ve 2 GB RAM'li içinde sanırsam 2014'te 600 lira verdiğim HyperX Savage 240GB SSD ile 16 yıllık HP laptopta 8.1 kullanıyorum yani sana garanti kurulması gerek. BIOS güncellemesi falan yaparsan kurabilirsin belki. Hoş bu emektar Windows 10 da deli gibi kasıyor 2 GB RAM'in etkisi :D

Anakartınızı öğrenip bios güncellemesi yapın. Eğer olmaz ise Windows10'a setup üzerinden yükseltebilirsiniz.
T2400 ve 2 GB RAM'li içinde sanırsam 2014'te 600 lira verdiğim HyperX Savage 240GB SSD ile 16 yıllık HP laptopta 8.1 kullanıyorum yani sana garanti kurulması gerek. BIOS güncellemesi falan yaparsan kurabilirsin belki. Hoş bu emektar Windows 10 da deli gibi kasıyor 2 GB RAM'in etkisi :D
Asus'ün sitesine baktım da, en son bilgisayarımıza uygun BIOS güncellemesi 2010 yılında yayınlanmış. O güncellemeyi de babam yüklemiş zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı