Core 2 Duo T8100 bilgisayarıma hangi işletim sistemi kurmalıyım?

Birben

Hectopat
Makaleler
1
Merhabalar. Benim 2008 üretimli HP markalı bir dizüstüm var. Üretim tarihine bakıp anlayacaksınız ki, bilgisayarım Intel Core 2 Duo işlemci ve 2.10 GHz DDR2 özelikteki bilgisayardır. Haliyle şu an sadece Windows 7 işletim sistemini kullanıyorum. Ancak Windows 7'de destek bittiği için ve biraz paranoyak olduğum için Windows 7'den ( her ne kadar stabil bir işletim sistemi olsa da ) soğudum. Yakın zamanda SSD ile Windows 10'u kullanıyordum ama SSD'im kaybolduğu için hardisk ile devam ediyorum ve bundan sonra SSD almayı düşünmüyorum. ( SSD olduğu halde Windows 10'da çoklu işlemler yaparken tam bir verim alamıyordum )

Siz değerli üyelere asıl sorum, Windows 8.1 veya Windows 10, ( Win 10'dan pek emin değilim ) bu özellikteki hardiskli bilgisayarda sıkıntısız çalışır mı veya Linux tabanlı işletim sisteminden fayda alabilir miyim? Linux işletim çekirdeği için hangi yolu izlemeliyim. Sizin önerebileceğiniz bir işletim sistemi var mıdır? Teşekkürler.

İşlemci: Intel Core 2 Duo T8100 2.10 GHz çift çekirdek.

RAM: 4 GB DDR2 600 MHz.

Ekran kartı: NVIDIA GeForce 8400M GS.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı