Core 2 Duo ve 9600 GT Tabanlı Sistemi Upgrade Etme

nusret387

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bu yaza doğru 7 yıllık sistemimi yenilemeye karar verdim. Şuan ki sistem özelliklerim şöyle:

-Asus P5LP-LE Anakart
-Core 2 Duo 1.8 Ghz İşlemci
-4 GB Ram
-Nvidia Geforce 9600GT 1gb 256bit Ekran Kartı

Şimdi ben ilk olarak Anakarttan başlamayı düşünüyorum. Çünkü çok düşük hızda ve artık anakartta emekliye ayrılmak üzere. Yeni oyunları rahat oynamak istiyorum.

- Gigabyte Z97X Anakart
-AMD A10-780 İşlemci

Düşüncelerinizi, önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar. :)

800 TL'ye önerebileceğim parçalar bu. Kasa ve güç kaynağı sana kalmış. Bu sisteme 400-450w güç kaynağı yeterlidir diye düşünüyorum.

asdd.png

Ekran kartı kalsın işlemci, anakart ve kasayı değiştir. Kasa sağlamsa ekran kartı da alırsın. Kasa kaç watt ve sağlam mı ?

2007 yada 2008 yılının sistem parçaları yanılmıyorsam. Ankart DDR2 olur bunların. Yeni sistem yapman yararına olur yeni parça alman günü kurtarmak olur sadece bence.

Valla arkadaşlar kasa 400w daha geçen aldık zaten. Malum eski supply elektrik sorunundan dolayı patladı. Rame gelince 8 GB olarak yazmıştım. 4 gb artık az geliyor. Eğer belirttiğim sistemde watt yetmezse büyük ihtimalle yeni bir supply alacağız yapacak bir şey yok :)

Valla arkadaşlar kasa 400w daha geçen aldık zaten. Malum eski supply elektrik sorunundan dolayı patladı. Rame gelince 8 GB olarak yazmıştım. 4 gb artık az geliyor. Eğer belirttiğim sistemde watt yetmezse büyük ihtimalle yeni bir supply alacağız yapacak bir şey yok :)
Bütçeniz 1.500 TL olabilseydi, çok daha iyi bir sistem alabilirdiniz. Bana kalırsa parayı denkleştirdikten sonra toplayın derim. Sonradan pişman olursunuz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı